Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 9. szombat Gergely

Újbuda nem akar középiskolákat fenntartani

Átadná az általa fenntartott középiskolákat a fővárosi önkormányzatnak a XI. kerület. Bács Márton alpolgármester elmondta, hogy az így felszabaduló másfél milliárd forintot az általános iskolai hálózatra költenék.

Az oktatási törvény értelmében a fővárosban az általános iskolák fenntartása a kerületi önkormányzatok feladata, míg a középiskolák üzemeltetése a fővárosi önkormányzaté, bár ezt a feladatot, ha bírja, átveheti a kerület is.

Újbudán 21 általános és középiskola van, ezek fenntartására összesen 1,5 milliárd forintot költ az önkormányzat.

Most azt tervezik, hogy a középiskolákat átadják a fővárosnak, így a teljes összeget az általános iskolákra tudják fordítani.

Az alpolgármester elmondta, hogy a kerület iskoláiban tanuló 2.600 középiskolás közül csak 800 újbudai, így az intézményeket zömmel máshonnan érkezők használják.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×