Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
309.9
bux:
0
2026. május 3. vasárnap Irma, Tímea

Fidesz: kettészakadhat a társadalom

A Fidesz frakcióvezetője szerint a 2007-es büdzsé a leszakadás költségvetése lesz, és félő, hogy a megszorítások hatására kettészakad a magyar társadalom.

Navracsics Tibor kijelentette: az ország le fog szakadni a régión belül, hiszen a gazdasági növekedés csak 2,2 százalék lesz jövőre, miközben Csehország és Lengyelország ennek kétszeresét, Szlovákia pedig háromszorosát tudja felmutatni.

A politikus ennél még fájóbbnak nevezte, hogy a költségvetés azzal fenyeget, hogy kettészakad a magyar társadalom, méghozzá éppen a demokrácia stabilitásának zálogát jelentő középosztálynál.

A Fidesz frakcióvezetője hangsúlyozta: a jövő évi költségvetés és az eddigi Gyurcsány-csomagok megszorító intézkedései elsősorban a középosztályt sújtják.

MSZP: a felzárkózás költségvetése

Az MSZP frakcióvezető-helyettese a felzárkózás költségvetésének nevezte a jövő évi büdzsét.

Mesterházy Attila hangsúlyozta: ahhoz, hogy az ország fenntartható fejlődési pályára álljon, szükség volt a költségvetés kiigazítására, amelyet a konvergenciaprogram biztosít.

Címlapról ajánljuk
Szűts Ildikó: kormányzati engedély kell a Gellért fürdő felújításához

Szűts Ildikó: kormányzati engedély kell a Gellért fürdő felújításához

Az új kormánytól kéri a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt., hogy hagyja jóvá a cég hitelfelvételét a Gellért fürdő felújítására – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában a vállalat vezérigazgatója. Hamarosan kiderülhet, lehet-e folytatni a Széchenyi felújítását, illetve át kell-e alakítani a BGYH fürdőinek 50 medencéjét egy kormányrendelet nyomán.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×