Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
309.9
bux:
0
2026. május 3. vasárnap Irma, Tímea

Mesterlövész hatástalanított egy forró hegesztőpalackot

Mesterlövész hatástalanított egy felforrósodott hegesztőpalackot a Pest megyei Õrbottyánban szombaton délután - közölte a váci tűzoltó parancsnok.

Szakszik Ákos tűzoltó alezredes elmondta, egy hétvégi ház kigyulladt garázsához kaptak riasztást. A tulajdonos a gépkocsiját hegesztette, amikor a lángra kapó benzin begyújtotta a garázst, a lángok később átterjedtek az egész épületre.

A kiérkező váci tűzoltók az oltás közben két gázpalackot hoztak ki az épületből. A garázsban tárolt egyik palackot mesterlövésznek kellett "kilőnie" a robbanásveszély miatt.

A tűzoltók azért kértek segítséget a rendőrség mesterlövészeitől, mert a hőkamerákon keresztül a palack belsejében "izzó gócot" láttak.

A palack belsejében elinduló láncreakciót ilyenkor már külső hűtéssel sem lehet megállítani, az egyetlen megoldás az, ha lyukat lőnek a tartályba - magyarázta az eljárást a tűzoltó parancsnok.

Mint mondta, ez a módszer 6-7 éve vált gyakorlattá a tűzoltóságnál. Utalt arra, hogy évente 40-50 hasonló esethez riasztják őket.

A tűzben személyi sérülés nem történt, a kár a mostani becsélesek szerint 8-10 millió forint.

Címlapról ajánljuk
Szűts Ildikó: kormányzati engedély kell a Gellért fürdő felújításához

Szűts Ildikó: kormányzati engedély kell a Gellért fürdő felújításához

Az új kormánytól kéri a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt., hogy hagyja jóvá a cég hitelfelvételét a Gellért fürdő felújítására – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában a vállalat vezérigazgatója. Hamarosan kiderülhet, lehet-e folytatni a Széchenyi felújítását, illetve át kell-e alakítani a BGYH fürdőinek 50 medencéjét egy kormányrendelet nyomán.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×