Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál

December első felében döntenek a vasútvonalakról

Várhatóan december első felében dönt a gazdasági tárca a korábban megjelölt 28 vasútvonal, illetve vonalszakasz sorsáról. A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium szakállamtitkára azt mondta: a döntés előtt konzultálnak az érintett térségek képviselőivel.

Felsmann Balázs Győrött, az észak- és nyugat-dunántúli régióban érdekelt önkormányzati vezetők és szolgáltatók előtt elmondta: Magyarország több mint 3100 településéből 800 rendelkezik vasútállomással, csaknem 1100 település érhető el vasúton, ugyanakkor a települések kétharmadára csak autóbusszal lehet utazni, és mindössze 17 olyan község van, ahová nem jár busz.

A közlekedési minisztérium szakállamtitkára hozzátette: eközben a MÁV tavaly 156,4 millió utast szállított, míg a 24 Volán-társaság ennek háromszorosát. Az önkormányzati vezetők a vasútvonalak megőrzése és fejlesztése mellett foglaltak állást.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×