Infostart.hu
eur:
385.62
usd:
331.26
bux:
122151.69
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Egyre gyakrabban verik egymást a diákok

Egyre gyakoribb, hogy a diákok egymást bántalmazzák az iskolákban - állítja az oktatási jogok biztosa, aki szerint a tanárok tehetetlennek érzik magukat a növekvő agresszióval szemben.

Az oktatási jogok biztosa számos panaszt kap a tanároktól, akik arról írnak: már mindent megtettek a verekedő diákok ellen, és akivel csak lehetett, felvették a kapcsolatot.

A gyermekjóléti szolgálat azonban érdektelen, a gyámügyes nem foglalkozik a kérdéssel, és a polgármestert is csak akkor érdekli a probléma, amikor az agressziója miatt büntetését letöltő fiatal nála jelentkezik segélyért, mert nem tud miből megélni.

A kérdést nem szabályozza semmilyen törvény. A pedagógusnak azonban az a kötelessége, hogy megvédje a gyermekek testi épségét - mondta az InfoRádióban Aáry-Tamás Lajos.

A tanárok azonban gyakran eszköztelenek, főleg az információ hiánya miatt. Nem tudják, milyen jelekre kell figyelniük: hogyan viselkednek azok a diákok, akiktől félnek a társaik, és néhányan miért futnak ki az iskolaudvarra sietősen.

Galerik terrorizálhatják a kisebbeket

Vannak olyan szituációk, amelyeket különösen érzékenyen kell kezelni, például ha túlkoros gyermek van az osztályban.

A szülők manapság később íratják be csemetéiket, és ha a gyermek egyszer-kétszer megbukik, akkor előfordulhat, hogy egy nyolcadikos korú gyermeket találunk az ötödikes, hatodikos diákok között. Az idősebbek galeriket alakíthatnak ki, és képesek lesznek arra, hogy terrorizálják a fiatalabbakat.

Ha azonban a tanárok felvennék a kapcsolatot a rendőrség ifjúságvédelemmel foglalkozó munkatársaival, tudhatnák, mik a galeri kialakításának jelei.

Aáry-Tamás Lajos szerint minden településen az önkormányzat ernyője alatt kellene együttműködniük mindazoknak, akik gyermekekkel foglalkoznak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico szlovák miniszterelnök a hétvégén az Egyesült Államokban járt, ahol kulcsfontosságú megállapodást írt alá Szlovákia jövőbeli energiaellátásáról, majd személyesen tárgyalt Donald Trump amerikai elnökkel Floridában. A látogatás középpontjában az új szlovák atomerőműblokk megépítése, a szuverén külpolitika és a nagyhatalmakkal való egyensúlyozás állt.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×