Infostart.hu
eur:
360.47
usd:
309.23
bux:
132046.37
2026. május 19. kedd Ivó, Milán

Három halottja van a balatonfűzfői robbanásnak

Robbanás történt egy balatonfűzfői cég telephelyén, ahol tűzijátékokat tároltak. Az épület teljesen megsemmisült, a helyszínen tartózkodó négy ember közül három életét vesztette, a negyedik sorsáról ellentmondásos információk vannak.

Papp József alezredes, balatonfűzfői tűzoltóparancsnok tájékoztatása szerint a környező területeken keletkezett tüzeket eloltották, illetve folyamatosan oltják, ahogy újabb tüzeket észlelnek. Papp József kiemelte: a lakosságot nem fenyegeti veszély.

A balatonfűzfői tűzoltók ismerték a nemrégiben alakult kft-t, a tűzijátékok raktározásával kapcsolatos engedélyezési eljárásban is részt vettek, és ellenőrzéseket is végeztek, problémát azonban sohasem találtak.

Papp József szerint kérdéses, hogy egyáltalán sikerül-e megtudni a robbanás pontos okát, hiszen az ott tartózkodó dolgozókkal már nem tudnak beszélni. A vizsgálat folyik.

Három holttestet megtaláltak

A Veszprém megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az InfoRádióban elmondta: a rendőrség már megkezdte a robbanás helyszínén a vizsgálatokat.

A robbanás nagyságára jellemző, hogy a helyszíni szemlét csütörtökön is folytatni kell. Az egész raktárépület romokban hever - tette hozzá Dániel-Tóth Zoltán.

A szóvivő azt is közölte, hogy a rendőrség foglalkozás körében elkövetett halált okozó gondatlan veszélyeztetés miatt indított eljárást.

Mérgező anyag nem került a levegőbe

A robbanás következtében hatalmas területen szóródtak szét a törmelékek, illetve a raktárban tárolt pirotechnikai eszközök maradványai.

Az egy-másfél kilométernyire lévő lakótelepen több ablak is betört. A raktárépület felrobbanásakor mérgező anyag nem került a levegőbe.

Közben az önkormányzati és területfejlesztési miniszter az elmúlt időszakban bekövetkezett robbanóanyagokkal kapcsolatos balesetek miatt arra utasította az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vezetőjét, hogy soron kívül végezzenek tűzvédelmi ellenőrzéseket a területükön működő pirotechnikai termékekkel és robbanóanyagokkal foglalkozó cégeknél.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Euró klubtagság nélkül: Andorra, Monaco, San Marino, Vatikán, Koszovó és Montenegró eurótörténete

Euró klubtagság nélkül: Andorra, Monaco, San Marino, Vatikán, Koszovó és Montenegró eurótörténete

Az euróövezetbe elvileg szigorú felvételi vizsgán át vezet az út. Az infláció, a hiány, az államadósság, az árfolyam-stabilitás mind rendben kell, hogy legyen. Mégis vannak olyan államok, amelyek eurót használnak anélkül, hogy ezeket az elvárásokat kipipálták volna. Andorra, Monaco, San Marino és Vatikán szerződéssel kapott különleges státuszt, Koszovó és Montenegró viszont válsághelyzetben, egyoldalúan vezette be az eurót. Ugyanaz a pénz forog náluk, mint mondjuk Németországban, de egészen más történet áll a pénzük mögött.

Új végrehajtói, felszámolói és közjegyzői rendszer jön – itt vannak a friss kormánydöntések

Államilag ellenőrzött végrehajtói rendszer, bírósági kontroll alá kerülő felszámolási eljárások, egyszerűbb és olcsóbb közjegyzői eljárások jöhetnek. Döntött a kormány azbeszt-ügyben, az atomerőmű ügyében, a kormányzati gépkocsikkal és az állami célokra használt honvédségi repülők használatával kapcsolatban is. Elhangzott: az előző kormány meghamisította az idei költségvetést, mert 286 milliárd forint maradt ki az NGM-nél a betervezett fizetendő tételek közül.
Több döntést hozott az új kormány a hétfői ülésén, Sulyok Tamás nem akar lemondani

Több döntést hozott az új kormány a hétfői ülésén, Sulyok Tamás nem akar lemondani

Zajlik a hatalomátvétel: a napokban történik meg az új minisztériumok apparátusának felállítása, egyre több államtitkári név ismert. Hétfőre Magyar Péter ismét kormányülés összehívását lengette be, így várhatóan több fontos bejelentésre számíthatunk a kabinettől. Orbán Anita arról adott hírt, hogy tárgyalások kezdődnek a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogainak rendezésére Ukrajnával. Sulyok Tamás köztársasági elnök egy interjúban arról beszélt, hogy nem tervez lemondani a tisztségéről, mire Magyar Péter újra távozásra szólította fel. Balásy Gyula két, az államnak felajánlott kommunikációs cégéről kiderült, hogy végrehajtás indult ellenük, Varga Mihály pedig kijelentette, hogy a jegybank partner lesz a kormánnyal az euró bevezetésében. A fejleményekről folyamatosan tudósítunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×