Infostart.hu
eur:
363.36
usd:
315
bux:
0
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

Még nem dőlt el semmi

Szerdán folytatják a parlamenti pártok az egyeztetést az Országgyűlés bizottsági szerkezetéről. A házelnök közlése szerint kedden csak a tárgyalási pozíciókat ismerték meg a felek.

Egy tíz perces szünet közbeiktatásával szűk másfél órán át egyeztettek a parlamenti pártok az Országgyűlés jövőbeni bizottsági szerkezetéről.

Szili Katalin házelnök a megbeszélés után annyit mondott: egyelőre csak a tárgyalási pozíciókkal ismerkedtek meg a pártok képviselői.

A pártok a választások után abban állapodtak meg, hogy a parlament május 16-i alakuló ülésére a házelnök mellé egy ellenzéki és egy kormánypárti alelnököt választanak meg.

Abban is egyetértés volt, hogy kevesebb bizottság működjön a jövőben. Ám erről még nem született megállapodás, ahogy a parlament alelnökeinek végleges számáról sem.

A házelnök kérdésre váalszolva elmondta: május 30-án lesz az Országgyűlés következő ülésnapja.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Mi lesz, ha Paks utolsó blokkja is leáll? Megszólalt az atomerőmű

Mi lesz, ha Paks utolsó blokkja is leáll? Megszólalt az atomerőmű

Kovács Antal szerint nem csak a termelés megszüntetése a cél, hanem az is, hogy a a blokk minden üzemállapotban biztonságosan működjön. A művelet minden esetben fokozatosan, szigorú protokoll szerint történik.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×