Infostart.hu
eur:
386.38
usd:
329.9
bux:
110466.03
2025. december 17. szerda Lázár, Olimpia

A kiskertekben hiába irtjuk a kullancsokat

Érdemes kullancsriasztó szerekkel befújnia ruhánkat, ha a természetbe megyünk - mondta a fővárosi ÁNTSZ osztályvezetője. Szántai Károly szerint azonban azok a kullancsirtók, amelyeket a kertbe lehet kiszórni, nem nyújtanak védelmet.

Hamis biztonságérzetet keltenek a boltokban kapható kullancsirtó szerek - mondta az InfoRádióban fővárosi ÁNTSZ osztályvezető főorvosa. Ezek ugyanis nem nyújtanak védelmet. Az igazán hatásos ellenszereket csak szakemberek alkalmazhatják, kis területen, például egy kiskertben azonban az ÁNTSZ-től sem érdemes megrendelni az irtást.

A vérszívó parazitákat akár egy macska is visszaszállíthatja, ha átballag a területen. Az ÁNTSZ kérésre ugyan bárkinek elvégzi az irtást, szervezetten azonban csak a gyermektáborok helyszínét mentesíti.

A főosztályvezető sokkal célravezetőbbnek tartja az egyéni védekezést. Minden kirándulónak azt ajánlja, hogy ruházatára fújjon kullancsriasztó szert.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a repülőn: Brüsszel bürokratikus diktatúra felé menetel

Orbán Viktor a repülőn: Brüsszel bürokratikus diktatúra felé menetel

A miniszterelnök a most kezdődő EU-csúcson szövetségeseket keres, összegyűjti azokat az országokat, amelyek szerint az orosz vagyon elvétele és odaadása Ukrajnának nyílt hadüzenetet jelent. Olyat már látott, hogy egy háború végén egy a győztes elveszi a vesztes területét, pénzét, de az, hogy háború közben egy jogilag részt nem vevő fél elvegye az egyik fél pénzét és odaadja a másiknak, az szerinte hadüzenet, és az oroszok szerinte így is fogják értelmezni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×