Infostart.hu
eur:
355.49
usd:
311.75
bux:
141691.73
2026. július 7. kedd Apollónia

Gyurcsány Ferenc kezdi a kétpárti vitát

Orbán Viktor, Kuncze Gábor, Gyurcsány Ferenc, Dávid Ibolya sorrendet sorsoltak ki a négypárti miniszterelnök-jelölti vitára, amelyet csütörtök este tartanak. Egy nappal korábban Gyurcsány Ferenc és Orbán Viktor vitáját a szocialista jelölt kezdi.

Kétpárti: Gyurcsány Ferenc kezdi

A Gyurcsány-Orbán vitán elsőként a mezőgazdaságról tárgyalnak, majd az adókról és a költségvetésről, az otthonteremtésről, a családtámogatásról, és az egészségügyről. A hatodik téma az oktatás lesz, ezt követi a gazdaságpolitika, a munkahelyteremtés, végül a nyugdíjak, a bérek és a megélhetés kérdése kerül terítékre.

A két nagy párt miniszterelnök-jelöltje az április 5-ei vita elején és végén is 2-2 percben összegezheti gondolatait. A vitatott kérdésekben egyikük három percben fejtheti ki álláspontját, amelyre a másik jelölt egy percben reagálhat, majd saját álláspontját szintén három percben mondhatja el, ezután az első felszólaló válaszolhat az elhangzottakra.

Négypárti: Orbán Viktor lesz az első megszólaló

Április 6-án Orbán Viktor (Fidesz) kap elsőként megszólalási lehetőséget, őt követi Kuncze Gábor (SZDSZ), Gyurcsány Ferenc (MSZP) és Dávid Ibolya (MDF). Elsőként a munkahelyteremtésről, majd az egészségügyről, a korrupcióról és a fejlesztésekről vitáznak a kormányfőjelöltek.

Az egyenként 90 perces vitákat a Magyar Televízió rendezi. Április 5-én az állami televízió két munkatársa, Rábai Balázs és Süveges Gergely lesz a moderátor, a négypárti estet pedig a TV2 és az RTL Klub egy-egy munkatársa vezeti majd.

A kétpárti, és a négypárti miniszterelnök-jelölti vitákat az InfoRádió éloben közvetíti szerdán, illetve csütörtökön este 7 órától.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.08. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
A koreai események után az amerikai tőzsdéken is adták a tech részvényeket

A koreai események után az amerikai tőzsdéken is adták a tech részvényeket

A tegnapi napot ugyan még pluszban zárták az amerikai tőzsdék, reggelre azonban máris nagyobb esés bontakozott ki az ázsiai tőzsdéken, a dél-koreai Kospi-index ráadásul közel 5 százalékot veszített értékéből a Samsung jelentését követően. Ez azt vetítte előre, hogy fokozódhat a nyomás a technológiai részvényeken (különösen a chipgyártókon) a világ többi pontján is, és valóban ezt látjuk az USA piacain. Európában kisebb emelkedést láthattunk, a magyar tőzsde azonban alulteljesített.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×