Infostart.hu
eur:
353.87
usd:
303.44
bux:
134616.81
2026. május 30. szombat Janka, Zsanett

Wittner Mária a Fidesz-listán

A Fidesz elnöksége felkérte Wittner Máriát, az 1956-os forradalom és szabadságharc résztvevőjét, hogy induljon a párt országos listáján. Ezt Orbán Viktor, a párt vezetője jelentette be a Terror Háza Múzeum előtti megemlékezésen.

A döntést a politikus azzal indokolta, hogy legyen valaki az Országgyűlésben, aki mindig emlékeztetni fog a kommunizmus áldozataira és 1956-ra.

Wittner Mária megfelelően képviselheti az áldozatokat - jelentette ki Orbán Viktor.

Kijelentette: a Fidesz elnöksége úgy vélekedik, hogy a parlamentben "ott kellene lennie annak a hangnak, amely mindig emlékeztet bennünket a kommunizmus szörnyűségeire, áldozataira".

A Fidesz elnöke úgy fogalmazott: "büszkék vagyunk arra, hogy vállalta a felkérésünket és megtisztelve érezzük magunkat, hogy ugyanannak a frakciónak koptathatjuk majd a padjait a következő négy évben".

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
BL-döntő élőben: Paris Saint-Germain–Arsenal

BL-döntő élőben: Paris Saint-Germain–Arsenal

A PSG másodszor vagy az Arsenal először? Melyik gárda nyeri meg a labdarúgó Bajnokok Ligája 2025–2026-os döntőjét Budapesten?

Növekszik a társadalmi nyomás Egyiptomban – Lehet, hogy nem 1,1, hanem 10 millió migráns szivárgott be

A 2023-as szudáni konfliktus után szabályosan ömlöttek be az emberek, méghozzá mindenféle ellenőrzés nélkül, ez már pedig merőben más típusú migráció, mint amivel Jordánia, Törökország vagy Libanon küzd, ahol legalább van esély összeírni azokat, akik érkeznek. Sayfo Omar, a Migrációkutató Intézet kutatási igazgatója beszélt a részletekről az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×