Infostart.hu
eur:
385.87
usd:
332.94
bux:
0
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Az ígért kollégiumi férőhelyeknek csak a fele készült el

A tízezer ígért kollégiumi férőhelynek csak a fele készül el a ciklus végére - ismerte el az MSZP elnökhelyettese.

Szekeres Imre azután beszélt erről, hogy összehasonlították a jelenlegi és az előző kormány teljesítményét, az ország fejlesztésével kapcsolatban.

Az MSZP elnökhelyettese elmondta: körülbelül 4.800-5.200 került átadásra vagy szinte teljesen elkészült, a maradék pedig egy-másfél éves késéssel, de elkészül.

Szekeres Imre emlékeztetett arra, hogy a szocialista-liberális kormányzás idején viszont jóval több autópálya épült, mint az előző kormány időszakában.


KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Két hadifogolyot hozott haza Moszkvából Szijjártó Péter

Két hadifogolyot hozott haza Moszkvából Szijjártó Péter

Csütörtök hajnalban, a külügyminiszterrel együtt megérkezett Budapestre az a két kényszersorozott kárpátaljai magyar hadifogoly, akiknek elengedését a miniszterrel előző nap Moszkvában folytatott tárgyalásán hagyta jóvá Vlagyimir Putyin orosz elnök.

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.
Szárazföldi inváziót kezdett Izrael, két új ország léphet be a háborúba - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Szárazföldi inváziót kezdett Izrael, két új ország léphet be a háborúba - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×