Infostart.hu
eur:
360.92
usd:
309.12
bux:
151539.19
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

A diákok többsége elutasítja a kisebbségeket

Egy felmérés szerint hiányosak a diákok ismeretei a politikai rendszerről és meglehetősen elutasítók a különböző kisebbségekkel szemben.

Csákó Mihály kutatásvezető, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalomtudományi Karának egyetemi docense a fővárosban és négy megyében végzett felmérés eredményeiről elmondta: a tanulók több mint 66 százaléka valamiféle személyi biztonságot keres, amikor a demokráciáról beszél.

A felmérés szerint a diákok nem igazodnak el olyan kategóriák között, mint a kormánypárt, az ellenzéki párt, illetve a parlamenten kívüli párt.

A tanulók által leginkább elutasított kisebbség a cigányság. A szakiskolások kisebb arányban elutasítók a romákkal szemben, mint a gimnazisták, vagy a szakközépiskolások.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×