Infostart.hu
eur:
384.92
usd:
331.81
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Rendőrök, mentősök és tűzoltók a liverpooli Liver Building közelében, ahol autó hajtott a Liverpool futballcsapatának bajnoki győzelmét ünneplő tömegbe az északnyugat-angliai nagyváros központjában 2025. május 26-án. A sofőrt a helyszínen őrizetbe vették.
Nyitókép: MTI/EPA/Adam Vaughan

Súlyos dolgok derültek ki a liverpooli gázolóról – új részletek

Drogok hatása alatt állt az férfi, aki a városi csapat bajnokságát ünneplő tömegbe hajtott Liverpoolban. A hatóságok sietve közölték – elkerülendő a tavalyi lázongásokhoz vezető álhírek elterjedését –, hogy az illető egy fehér, 53 éves lakos.

Liverpool még mindig sokkban van a hétfői tömeges gázolás miatt. Szerencsére senki sem halt meg, de legkevesebb 57-en – köztük gyerekek – sérültek meg, miután egy autós az ünneplők közé hajtott.

A rendőrök szerint az egyik liverpooli kerületből, Nyugat-Dearby-ból származó 53 éves brit férfi egy mentőt követve jutott be a városnak a forgalomtól elzárt részébe, ahol épp Mohamed Salah és Szoboszlai Dominik csapatának bajnoki sikerét ünnepelte több százezer ember.

Az, hogy a Liverpool FC a Premier Liga csúcsán végzett, már hetekkel ezelőtt világos volt, de a parádéval – melynek során nyitott buszon vonultak át a városon a csapat sztárjai – megvárták az idény végét.

Az örömöt megzavaró példátlan incidensről fokozatosan kerülnek napvilágra részletek. Ezek szerint a rendőrök átengedtek egy vélhetően infarktust kapott személyhez siető mentőt a kordonon és ezt követte szorosan az az autó, amely később a tömegbe hajtott. A hatóságok vizsgálják, hogy ez hogyan történhetett meg.

A Ford Galaxy-ról több videó is készült. Egyes felvételeken azt látni, hogy az autó araszolgat előre a tömegben. Egy ponton valamiért lassan tolatni kezd és meglök egy személyt. Ezek után páran nekirontanak, rugdosni kezdik és letörik a hátsó ablaktörlőt.

A sofőr ekkor már vadabbul, hirtelen ismét tolat, meglökve az egyik férfit, aki az autót rugdosta. További felvételeken azt látni, hogy néhányan követni kezdik a kocsit, kinyitják az ajtót és egy pillanatra látni lehet a vezetőt.

Pár száz méterrel később, a Water Streeten, kocsi agresszíven felgyorsulva a tömegbe hajt, páran az autó alá kerülnek, miközben mások azt kiabálják, hogy „öljétek meg!” és megpróbálják kirángatni a sofőrt, akit valószínűleg a rendőrök közbelépése ment meg.

Az illetőt szerda hajnalig nem nevezték meg, de annyi kiderült, hogy

gyilkossági kísérlet, veszélyes vezetés, drogok hatása alatt történő vezetés miatt vették őrizetbe.

A férfi etnikai hovatartozását azért adták ki gyorsan, hogy elkerüljék a találgatásokat, hogy terrorcselekmény történt-e – a rendőrök szerint nem – és a gyorsan terjedő álhíreket. Tavaly nyáron, a southporti óvodás kislányokat brutálisan meggyilkoló ruandai származású Axel Rudakubanáról szóló információt napokig visszatartották.

Mire kiadták, felbujtó üzenetek kezdtek terjedni a közösségi médiában arról, hogy egy muszlim bevándorló volt az elkövető. Ennek nyomán tömeges, menedékkérők elleni lázongások robbantak ki.

A rendőrök azt is közölték a feltételezett liverpooli elkövetőről, hogy drogok hatása alatt állt és alkalmatlan volt arra, hogy autót vezessen.

A statisztika azt mutatja, hogy 10 év alatt 164 százalékkal ugrottak meg a drogok hatása alatt előidézett, halállal járó balesetek. A liverpooli sérültek közül kedd este 11 személyt tartottak bent, a többieket hazaengedék.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Az USA-ban szintén igyekeznek pluszban zárni a hetet a tőzsdék, mérsékelt pozitív elmozdulások látszanak. Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×