Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás

75 ezer dollár ér egy feldarabolt albínó teste

Több ezer embernek kell bujkálnia Kelet-Afrikában a bőrszíne miatt - írja jelentésében a Nemzetközi Vöröskereszt és Vörös Félhold. Az a tévhit, hogy az albínók szervei csodás gyógyító erővel bírnak, ahhoz vezetett, hogy több tucat embert öltek meg idáig.

Kelet-Afrikában 75 ezer dollár ér egy feldarabolt albínó ember teste - derül ki a Vöröskereszt és Vörös Félhold jelentéséből, és emiatt a pigment betegséggel sújtottak az életüket féltik.

Még a szomszédjainál demokratikusabbnak tartott Kenyában is megjegyzéseket tesznek az albínókra és arra, hogy mennyi pénzt érnek. Tanzániában és Burundiban azonban az elmúlt két évben közel hatvan embert öltek meg azért, mert afrikai létükre fehér volt a bőrük, és ennek a tudatlanok valamilyen varázserőt tulajdonítottak.

A jelentés szerint 10 ezren bujkálhatnak. Októberben az úgynevezett "vadászok" megöltek és megcsonkítottak egy 10 éves fiút, és súlyosan megsebesítették az apját, aki meg akarta védeni.

Bőrszínűk miatt sok országban diszkriminálják vagy zaklatják őket, de az albínók testrészeire Tanzániában a legnagyobb a kereslet, ahol a gazdag vásárlók egyfajta talizmánnak használják azokat, hogy jó szerencsét és gazdagságot hozzanak.

Az albínó gyerekek számára további stigmát jelent, hogy kilencven százalékukat egyedül az anyjuk neveli, az apák ugyanis lelépnek, mert azzal vádolják a nőket, hogy fehérekkel folytattak viszonyt.

Egyes közösségekben retardáltnak tartják az albínókat, akik ezért gyakran nem járhatnak iskolába. Emiatt pedig csak egyszerűbb, a szabad ég alatt végzett munka jut nekik, ami miatt viszont ki vannak téve a bőrrák veszélyének.

A panaszok mellett az albínók azt mondják: a gyilkosságok és a fenyegetés miatt jobban odafigyelnek rájuk és így több szó esik helyzetükről.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében annak járt utána, hogy öt uniós tagállamban hogyan befolyásolja a munkaerőpiacra lépést és milyen társadalmi megítélése van a sorkatonaságnak. A fegyveres konfliktusok, geopolitikai kihívások egyre több európai országot sarkallnak arra, hogy visszavezessék a sorkatonai szolgálatot, illetve komoly haderőfejlesztések is indultak az utóbbi időben a kontinensen. A tanulmány szerzői, Szigethy-Ambrus Nikoletta és Erdélyi Dóra az InfoRádió Trendfigyelő című műsorában beszéltek a részletekről.

Szijjártó Péter: Ukrajna mindent egy lapra tesz fel, hogy ukránbarát magyar kormány legyen

A honvédség gépével, de bérelt utasszállítókkal is hozza haza a külügy az iráni háború miatt külföldön rekedt magyarokat. Az elmúlt napokban az ukránok bemutatkoztak, kiderült, milyenek is valójában – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter vázolta azt is, meddig eszkalálódhat a magyar-ukrán feszültség, illetve hogy milyen megoldással igyekeznek minimálisra csökkenteni a hazánkkal szembeni zsarolási potenciált a kőolaj ügyében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Megint elszállt az olajár - Ütötték a tőzsdéket

Megint elszállt az olajár - Ütötték a tőzsdéket

A héten a közel-keleti háború nyomta rá a bélyegét a tőkepiaci hangulatra, főleg az energiaárak megugrása miatt, amelyek inflációs és növekedési kockázatokat hordoznak magukban. Európában ugyan emelkedéssel indult a nap, azonban az olajár hirtelen megugrása újabb lefordulást hozott. Délutánra az európai és az amerikai tőzsdéken is csúnya esés alakult ki, a magyar piac is komoly nyomás alá került.  Itthon az OTP-re figyelnek a befektetők, a bankcsoport hajnalban tette közzé negyedéves számait: a negyedéves profit ugyan elmaradt a várttól, amire nem sűrűn van példa, de azért nagy dráma nincs, egész évben így is meglett a rekorderedmény. A rossz nemzetközi hangulat mellett viszont az OTP is jelentős mínuszban zárt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×