Infostart.hu
eur:
360.92
usd:
312.96
bux:
0
2026. augusztus 5. szerda Krisztina
Nyitókép: Pixabay

Biztonságosabb lesz a Windows, de sokkal lassabb is

Az operációs rendszer frissítésekor egy olyan lemeztitkosítás aktiválódik a számítógépen, amely megvédi az adatokat, de cserébe rengeteget lassít az eszközön.

Fontos változás jöhet a Windows 11-be idén, az operációs rendszer éves nagy frissítésénél (24H2) a rendszer telepítésekor ezentúl alapértelmezés szerint aktiválva lesz a BitLocker nevű lemeztitkosítás – írja a hvg.hu.

Az új Windows 11 egy megújított telepítővel is fog érkezni, mely kérdés nélkül megkezdi a lemezek titkosítását is a BitLockerrel. Ez nem az egyedüli változás: ezentúl ugyanis a legolcsóbb Windows 11, a Home változat is megkapja a BitLockert, szintén alapértelmezetten.

Ez a titkosítás gyakorlatilag feltörhetetlenné teszi a rendszert, akkor is, ha az eszköz – vagy csak a rendszermeghajtó – illetéktelen kezekbe kerül. Így az adatokat lehetetlen visszafejteni.

A Gépházban lehetőség van a BitLocker kikapcsolására, ami egyébként is megfontolandó lehet: a BitLocker szoftveres titkosítása sok esetben még a legerősebb SSD-k esetében is óriási teljesítményvesztéshez vezet. Arról nem is beszélve, hogy ha a felhasználó kizárja magát a rendszerből, és nem is mentette el a visszafejtési kulcsokat, lehetetlen bármilyen adatot visszanyerni.

Címlapról ajánljuk
Irán nyerésre áll a háborúban Amerika ellen – Kaiser Ferenc az Arénában

Irán nyerésre áll a háborúban Amerika ellen – Kaiser Ferenc az Arénában

Csökkent az Egyesült Államok szövetségesi tekintélye a térségben az iráni helyzet kezelése miatt – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense, aki szerint úgy tűnik, az iráni rezsim túléli a háborút, bármeddig képes elviselni a bombázást, ráadásul fiatalabb, még radikálisabb vezetők léptek elő, miközben Amerika a félidős választások miatt kezd lépéskényszerbe kerülni, szárazföldi offenzívának pedig nyoma sincs.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Egész Európa szenved: hőkupola ellen energiakupola?

Egész Európa szenved: hőkupola ellen energiakupola?

Az egyre gyakoribb európai hőhullámok már nemcsak egészségügyi és klímaadaptációs kihívást jelentenek, hanem az energiarendszerek működését is próbára teszik. A hűtési igény megugrása, a megújuló termelés ingadozása és a hálózati korlátok egyszerre növelik az ellátásbiztonsági kockázatokat. A válasz nem pusztán több kapacitás, hanem rugalmasabb, digitálisabb és decentralizáltabb villamosenergia-rendszer, amelyben az energiahatékonyság, a tárolás és az elektrifikáció kulcsszerepet kap. Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatójának írása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×