eur:
393.83
usd:
365.48
bux:
0
2024. március 29. péntek Auguszta
Nyitókép: Wikipédia/BazzaDaRambler - Oxford University Museum of Natural History

Feltámasztanának egy furcsa külsejű, a 17. században kihalt madarat

Feltámasztaná a Colossal Biosciences nevű, génszerkesztéssel foglalkozó cég a dodómadarat.

Amerikai tudósok DNS-szekvenálással, a génszerkesztési technológia és a szintetikus biológia segítségével támasztanák fel a 17. században kihalt dodókat – idézte a CNN beszámolóját a hirado.hu.

A dodó egy röpképtelen madár, amely az Indiai-óceánban fekvő Mauritius szigetén élt egészen a 17. század végéig - akkor halt ki az európai telepesek megérkezése után pár évtizeddel. A tengerészek nem csak korábban ismeretlen betegségeket hoztak magukkal a szigetre, de olyan invazív fajokat is, mint a patkány. Ráadásul a vadászoknak könnyű volt elejteni őket, mert nem féltek az emberektől.

Amerikai tudósok most azt remélik, a modern technológiák segítségével feltámaszthatják a dodókat. Az esetleges siker komoly előrelépést jelenthet a veszélyeztetett madárfajok védelmére tett erőfeszítésekben.

A startupot George Church vállalkozó alapította, és a dodók feltámasztása mellett a gyapjas mamut és a tasmániai tigris feltámasztásán is dolgozik.

Címlapról ajánljuk
„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

Játék a szabadban, sok mozgás, esténként társasjáték, ébredés csörgőóra nélkül, nyugodt reggelik és lazább időbeosztás – ezt javasolja a szülőknek a tavaszi szünet idejére a gyermekpszichológus. Gyarmati Éva szerint a tananyag pótlásának nem ez az ideje, a tankönyvek csak a szünet utolsó délutánján kerüljenek elő.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.02. kedd, 18:00
Káel Csaba
a MÜPA vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×