eur:
402.03
usd:
370.86
bux:
90428.63
2025. március 31. hétfő Árpád
Nyitókép: Wikipédia/BazzaDaRambler - Oxford University Museum of Natural History

Feltámasztanának egy furcsa külsejű, a 17. században kihalt madarat

Feltámasztaná a Colossal Biosciences nevű, génszerkesztéssel foglalkozó cég a dodómadarat.

Amerikai tudósok DNS-szekvenálással, a génszerkesztési technológia és a szintetikus biológia segítségével támasztanák fel a 17. században kihalt dodókat – idézte a CNN beszámolóját a hirado.hu.

A dodó egy röpképtelen madár, amely az Indiai-óceánban fekvő Mauritius szigetén élt egészen a 17. század végéig - akkor halt ki az európai telepesek megérkezése után pár évtizeddel. A tengerészek nem csak korábban ismeretlen betegségeket hoztak magukkal a szigetre, de olyan invazív fajokat is, mint a patkány. Ráadásul a vadászoknak könnyű volt elejteni őket, mert nem féltek az emberektől.

Amerikai tudósok most azt remélik, a modern technológiák segítségével feltámaszthatják a dodókat. Az esetleges siker komoly előrelépést jelenthet a veszélyeztetett madárfajok védelmére tett erőfeszítésekben.

A startupot George Church vállalkozó alapította, és a dodók feltámasztása mellett a gyapjas mamut és a tasmániai tigris feltámasztásán is dolgozik.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 31. 05:24
×
×
×
×