Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
PARIS, FRANCE - JULY 24: Nathan Lawson #12 of Team Australia scores the teams first try whilst under pressure from Taunuu Niulevaea #6 of Team Samoa during the Mens Rugby Sevens Pool B Group match between Australia and Samoa on Day -2 of the Olympic Games Paris 2024 at Stade de France on July 24, 2024 in Paris, France. (Photo by Cameron Spencer/Getty Images)
Nyitókép: Cameron Spencer/Getty Images

Meg is van a párizsi olimpia első eredménye

Noha szerda 15 órakor a férfi labdarúgótorna két mérkőzésével megkezdődtek a párizsi olimpia versenyei, az első eredmény a hetes rögbi férfi küzdelmeiben született: Ausztrália csapata 21-14-re verte Szamoa együttesét szerdán.

Rögbiben két nappal a pénteki megnyitó előtt a csoportküzdelmek első két fordulóját rendezik meg, azaz a három csoportban összesen 12 találkozóra kerül sor az 1998-as labdarúgó-világbajnokság döntőjének is otthont adó Stade de France-ban.

A három csoportból az első kettő és a két legjobb harmadik jut negyeddöntőbe.

Eredmény, hetes rögbi:

B csoport:

Ausztrália–Szamoa 21–14

Később:

A csoport:

Írország–Dél-afrikai Köztársaság 17.30

Új-Zéland–Japán 18.00

Írország–Japán 21.00

Új-Zéland–Dél-afrikai Köztársaság 21.30

B csoport:

Argentína–Kenya 16.00

Ausztrália–Kenya 19.00

Argentína–Szamoa 19.30

C csoport:

Franciaország–Egyesült Államok 16.30

Fidzsi-szigetek–Uruguay 17.00

Franciaország–Uruguay 20.00

Fidzsi-szigetek–Egyesült Államok 20.30

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×