Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós

Pelé gyújtaná az olimpiai lángot, csak éppen nem ér rá

Pelé, a brazilok legendás labdarúgója elárulta, hogy felkérték, legyen a riói olimpia lánggyújtója, de csak akkor tudja elvállalni a megtisztelő feladatot, ha sikerül egy szponzori útját lemondania.

A 75 éves, háromszoros világbajnok futballista szerdán elmondta, Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke, valamint Carlos Arthur Nuzman, a szervezőbizottság elnöke korábban felkérte őt, legyen a lánggyújtó.

Philip Wilkinson, a szervezőbizottság szóvivője nem erősítette meg Pelé szavait, és annyit tett hozzá, hogy meglepetés lesz a lánggyújtó személye.

Pelé elmondta: egy angol céggel van szerződése, és ennek értelmében pénteken, a megnyitón napján utaznia kellene.

"Ha sikerül az utazási tervet megváltoztatnom, akkor szeretném, ha én gyújthatnám meg a lángot" - fogalmazott Pelé.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×