390.27
359.54
73622.19
2024. július 24. szerda Kincső, Kinga
Az angol Marcus Rashford (j), miután szabadrúgásból megszerezte csapata első gólját a katari labdarúgó-világbajnokság B csoportjának harmadik fordulójában játszott Wales-Anglia mérkőzésen az ar-rajjáni Ahmad bin Ali Stadionban 2022. november 29-én.
Nyitókép: Az angol Marcus Rashford (j), miután megszerezte csapata első gólját a labdarúgó-világbajnokság B csoportjának harmadik fordulójában játszott Wales-Anglia mérkőzésen az ar-rajjáni Ahmad bin Ali Stadionban 2022. november 29-én. MTI/EPA/Georgi Licovszki

Wales legyőzésével csoportelső lett Anglia

Az angol válogatott könnyedén háromgólos győzelmet aratott a walesi csapat felett a katari labdarúgó-világbajnokság keddi napján, így elsőként jutott tovább a B csoportból, míg riválisa utolsóként búcsúzott.

B csoport, 3. (utolsó) forduló:

Wales-Anglia 0-3 (0-0)

al-Rajjan, Ahmad bin Ali Stadion, 44 297 néző, v.: Slavko Vincic (szerb)

gólszerzők: Rashford (50., 68.), Foden (52.)

sárga lap: James (29.), Ramsey (61.)

Wales:

Danny Ward - Neco Williams (Connor Roberts, 36.), Chris Mepham, Joe Rodon, Ben Davies (Joe Morrell, 59.) - Ethan Ampadu, Joe Allen (Rubin Colwill, 81.) - Gareth Bale (Brennan Johnson, a szünetben), Aaron Ramsey, Dan James (Harry Wilson, 77.) - Kieffer Moore

Anglia:

Jordan Pickford - Kyle Walker (Trent Alexander-Arnold, 57.), John Stones, Harry Maguire, Luke Shaw (Kieran Trippier, 65.) - Jordan Henderson, Declan Rice (Kalvin Phillips, 57.) - Marcus Rashford (Jack Grealish, 75.), Jude Bellingham, Phil Foden - Harry Kane (Callum Wilson, 57.)

II. félidő:

50. perc: Rashford 20 méteres szabadrúgásból nagy erővel a kapu bal oldalába csavart (0-1).

52. perc: Davies vesztette el a labdát a saját 16-osa közelében, Kane jobb oldali középre gurítására tökéletes ütemben érkezett a hosszú oldalon Foden, aki közelről nem hibázott (0-2).

68. perc: Phillips ugratta ki Rashfordot, aki betört a 16-oson belülre, majd egy csel után 10 méterről Ward lábai között lőtt a kapuba (0-3).

Noha a háromoroszlános gárda volt biztonságos helyzetben a továbbjutást illetően, mégis hatalmas mezőnyfölényben futballozott. A győzelmi kényszerben lévő walesi gárda szinte csak másodpercekre volt képes megtartani labdát, így el sem jutott a rivális kapujáig. A szünet előtt fokozódott az angol nyomás, de a négy éve elődöntős, tavaly Eb-döntős alakulat nem tudott vezetést szerezni.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, csak idő kérdése volt az angol gól megszületése, amire alig öt perc kellett várni a folytatásban, ráadásul két perccel később Foden végleg eldöntötte a három pont és a továbbjutás sorsát. A hitehagyott walesi együttes a kiesésbe beletörődve futballozott a szigetországi rangadón, az angolok kedvükre dolgozták ki az újabb és újabb helyzeteket, melyek közül Rashford használt ki egyet. A kialakult háromgólos különbség még a walesi válogatottra nézve volt hízelgő.

Ötgólos győzelemmel indította a Ferencváros a nemzetközi kupaszezonját

A Ferencváros 5-0-s győzelmet aratott a labdarúgó Bajnokok Ligája 2024–2025-ös selejtezőjének második fordulójában a walesi The New Saints ellen. A visszavágót jövő kedden rendezik, de nagy biztonsággal már kijelenthető: a Fradi ezzel a sikerrel elérte, hogy ősszel valamelyik kupasorozat főtábláján biztosan szerepeljen.

A kőolajtranzit-tilalom miatt akár fel is függeszthetik Ukrajna uniós társulási szerződését

Magyarország és Szlovákia először egy konzultációs eljárás, utána pedig egy választott bíróság döntésében bízhat, ha ismét Ukrajnán keresztül akar kapni orosz kőolajat – mondta az InfoRádióban Tóth Norbert nemzetközi jogász.
2024.07.24. szerda, 18:00