Infostart.hu
eur:
354.95
usd:
311.84
bux:
139468.07
2026. július 1. szerda Annamária, Tihamér
Junior öttusa-vb Székesfehérváron
Nyitókép: szekesfehervar.hu

Junior öttusa-vb: egy magyar is lesz a vasárnapi döntőben Székesfehérváron

Egy hazai versenyző szerepelhet a vasárnapi férfi döntőben a junior korú öttusázók székesfehérvári világbajnokságán.

A csütörtöki selejtezőben, melyben három csoportban küzdött a 105 fős, nagy mezőny a Széna téri Általános Iskola sportcsarnokában, a Csitáry G. Emil Uszodában és a Bregyó-közi Szabadidőközpontban, a hat magyar induló közül kettőnek - Tamás Botondnak és Marschall Attilának - sikerült továbbjutást érő helyen, azaz az első 12 között végeznie. Ők aztán a pénteki körvívást követően szombaton az elődöntőben folytatták szereplésüket. A fináléba kerüléshez a két 18 fős csoportban az első kilenc között kellett zárni.

A két magyar együtt a B csoportban versenyzett. Tamás Botond, aki szűk három hete megvédte korosztályos Európa-bajnoki címét, stabil produkcióval hatodikként zárt, Marchall viszont 18. lett, bár menet közben sokkal biztatóbb pozícióban is állt. A kieséses vívást megnyerte, az akadálypályán azonban hibázott, és a lövészetekkel kombinált futásban is hátrébb csúszott.

Simon Tamás, Gyurka Marcell Hugó, Domján Bendegúz és Csák Milán a csütörtöki selejtezőben búcsúzott.

A vasárnapi zárónapon előbb a nők döntőjét rendezik 13 órától Bauer Blankával, Mészáros Emmával és Herbák Emmával a mezőnyben, majd 16.30-kor következik a férfiak fináléja.

Címlapról ajánljuk
Új globális gyógyszervilágrend alakul, egymást érik a sokkok – akciótervet sürgetnek a hazai gyógyszergyártók

Új globális gyógyszervilágrend alakul, egymást érik a sokkok – akciótervet sürgetnek a hazai gyógyszergyártók

Magyarországon Európán belül is jelentősen alacsonyabbak a gyógyszerárak, és ezért nagyon sok új gyógyszer nem kerül be a magyarországi piacra – figyelmeztetett az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének igazgatója. Szalóki Katalin az InfoRádióban azt mondta, azonnali beavatkozásra lenne szükség, amit főleg az amerikai árpolitika okozta globális sokkhullámok és az itthon tapasztalható kettős szorítás indokol.

Szakértő: ijesztő a jelentés a Németországban terjedő extremizmusról

Oroszország, Kína, valamint a szélsőjobboldali és szélsőbaloldali csoportok egyaránt növekvő fenyegetést jelentenek Németországra – közölte Alexander Dobrindt német belügyminiszter a belső hírszerzés jelentését bemutatva. Bauer Bence szakértő szerint a trend növekvő, a német társadalom egyre inkább elmozdul az extremizmusok irányába, de a külső fenyegetés is egyre erősebb: orosz szervezésű kibertámadások és szabotázsakciók, iráni, pakisztáni, marokkói titkosszolgálati műveletek terepe lett Németország.
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×