Infostart.hu
eur:
385.64
usd:
329.43
bux:
119942.49
2026. január 21. szerda Ágnes
A szerb Novak Djokovic játszik az argentin Tomas Martin Etcheverry ellen a párizsi keménypályás férfi tenisztorna második fordulójában 2023. november 1-jén.
Nyitókép: Mohamed Badra

Igazi elitklubba válthat tagságot Novak Djokovic

A jövő heti, dohai tornán tér vissza Novak Djokovic, a szerbek 24-szeres Grand Slam-bajnok teniszezője.

A 37 éves sztár januárban, az Australian Open elődöntőjében combsérülés miatt, egy szett után feladta mérkőzését a német Alexander Zverev ellen, mostanra viszont már ismét hadra fogható.

„A probléma csaknem száz százalékban rendbe jött, az orvosi csapatom zöld jelzést adott, így újra edzésbe állhattam. Az utóbbi időben többet voltam sérült, mint előtte 15 éven át, ez a kor miatt van, de a testem még hallgat rám” – jelentette ki Djokovic, aki a dohai trófeával igazi elitklubba léphet be, az lehet ugyanis a 100. tornagyőzelme. A bűvös határt eddig a férfiaknál csak Jimmy Connors (109) és Roger Federer (103) érte el, az abszolút csúcsot pedig a csehszlovák-amerikai Martina Navratilova tartja 167 egyéni serleggel.

Djokovic a 99. diadalát a párizsi olimpián aratta, Katarban pedig minden esélye megvan a sikerre, mivel 2016-ban és 2017-ben sem talált ott legyőzőre.

A legtöbb trófeát nyert férfi teniszezők:

  1. Jimmy Connors (amerikai) 109
  2. Roger Federer (svájci) 103
  3. Novak Djokovic (szerb) 99
  4. Ivan Lendl (csehszlovák-amerikai) 94
  5. Rafael Nadal (spanyol) 92
  6. John McEnroe (amerikai) 77
  7. Rod Laver (ausztrál) 72
  8. Björn Borg (svéd) 66
  9. Ilie Nastase (román) 65
  10. Pete Sampras (amerikai) 64
Címlapról ajánljuk
Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte, hogy a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány meg fogja vizsgálni, hogy miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája például azzal, hogy átlépték a kedvezményes fogyasztási határt.

Katonai támadásra készítik fel Grönland lakosságát

Grönland miniszterelnöke szerint a sziget lakosságának és hatóságainak fel kell készülnie egy katonai jellegű válsághelyzetre is, miután Donald Trump területszerzési fenyegetései miatt az invázió kockázata megnőtt. Dánia és NATO lépései, valamint az amerikai vámfenyegetések tovább élezik a geopolitikai feszültséget az egyre nagyobb stratégiai jelentőségű sarkvidéki térségben.
Robbanás rázta meg Krasznodárt, hatalmas baj van Kijevben - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Robbanás rázta meg Krasznodárt, hatalmas baj van Kijevben - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Ma hajnalban hatalmas robbanás rázta meg Afipszkij városát, Oroszország Krasznodár megyéjében, ukrán források szerint egy orosz légvédelmi rakéta tévedt el, amely eltalált egy magasházat. Kijevben nagyon súlyos a helyzet a folyamatos orosz bombázások miatt: a lakóövezetek nagy részében sem áram, sem fűtés, sem ivóvíz nincs. A fronton nincsenek nagy mozgások: Huljajpole, Pokrovszk és Kosztyantynivka most a harcok epicentruma, az extrém hideg alighanem korlátozza a katonai műveleteket is. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×