Infostart.hu
eur:
363.31
usd:
315.86
bux:
146384
2026. július 31. péntek Oszkár
BARCELONA - JULY 28:  Betty Okino of the United States listens to Coach Bela Karolyi on July 28, 1992 during the Team All-Around event of the Womens Gymnastics competition of the 1992 Summer Olympics held at the Palau Sant Jordi in Barcelona, Spain.  (Photo by David Madison/Getty Images)
Nyitókép: Photo by David Madison/Getty Images

Elhunyt Károlyi Béla

Nyolcvankét éves korában elhunyt Károlyi Béla, magyar származású világhírű tornászedző.

Az Egyesült Államok Tornaszövetségének szombati közleménye szerint a kolozsvári születésű Károlyi pénteken hunyt el.

Károlyi és felesége 1981-ben hagyta el Romániát és az Egyesült Államokban telepedett le. Egyik leghíresebb tanítványa volt Nadia Comaneci, aki az 1976-os montreali olimpián az akkor maximális 10 pontot kapta, a sportágban elsőként.

Kilenc versenyzője nyert olimpiát, 15 pedig világbajnokságot. 2000-ig volt az amerikai válogatott edzője, később pedig Texasban általa alapított edzőközpontot vezette.

A sportág Hírességeinek Csarnokába 1997-ben választották be.

"Nagy hatással volt az életemre. Nyugodjon békében, Károlyi Béla!" - írta Facebook-oldalán Comaneci.

Címlapról ajánljuk
Hetekig nem lehet visszakapcsolni a paksi atomerőművet – Magyar Péter elmondta, mi várható

Hetekig nem lehet visszakapcsolni a paksi atomerőművet – Magyar Péter elmondta, mi várható

Az országban évtizedek óta nem látott helyzet alakul ki jövő hétre, mivel várhatóan hétfőre teljesen le kell állítani a paksi atomerőművet. Kiderült, hogy mikor indulhat újra a termelés a Dunamenti Erőműben és hogy mik lesznek a teendők.

Kína vállról indítható rakétákkal „higgasztaná le” Iránt

Egy hírügynökség szerint Kína heteken belül vállról indítható rakétákkal láthatja el Iránt. Teherán Izraellel és az Egyesült Államokkal folytatott háborúja közben szintet lépett egy, a Szuezi-csatorna elleni támadással. Közben az Iránnal szövetséges húszik „tranzitdíjat” vetnének ki a Vörös-tengeren áthaladó hajókra.
inforadio
ARÉNA
2026.07.31. péntek, 18:00
Csörnyei Géza
a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója
Energiakrízisbe taszítja a hőség Magyarországot, sosem látott lépésre készülnek Paksnál – Percről percre tudósításunk a hőségről

Energiakrízisbe taszítja a hőség Magyarországot, sosem látott lépésre készülnek Paksnál – Percről percre tudósításunk a hőségről

Az elmúlt évek csapadékszegény időjárásának köszönhetően Magyarországra rendkívül súlyos aszály köszönöntött rá a nyár második felére. A folyók vízhozama történelmi mélységbe süllyedt, ami egyszerre súlyosbítja a mezőgazdasági helyzetet és energiakrízishez vezetett, mivel az ország legfontosabb erőműve, Paks hamarosan teljesen leállhat. A következő napokban újabb hosszan tartó, rendkívül forró időszak köszönt be, ami tovább nehezíti a helyzetet. A tudósításunk percről percre követi a legfrissebb eseményeket az időjárásról és az emiatt kialakult krízisről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 31. 10:17
2026. július 31. 10:04
×
×