390.97
366.86
68142.02
2024. május 1. szerda Fülöp, Jakab
A szerb Novak Djokovic ünnepel, miután három szettben legyőzte a görög Sztefanosz Cicipaszt az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének döntőjében Melbourne-ben 2023. január 29-én. Djokovic 22. Grand Slam-trófeájával utolérte az örökrangsor élén Rafael Nadalt, és január 30-tól újra világelső lesz.
Nyitókép: A szerb Novak Djokovic ünnepel, miután három szettben legyőzte a görög Sztefanosz Cicipaszt az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének döntőjében Melbourne-ben 2023. január 29-én. MTI/AP/Asanka Brendon Ratnayake

A teniszlegenda visszatért és ehhez a Covidnak is köze van

A világelső Novak Djokovic győzelemmel tért vissza öt év után az Indian Wells-i keménypályás tenisztorna férfi versenyébe.

A 36 éves szerb klasszis szombaton a vártnál kissé nehezebben, 6:2, 5:7, 6:3-ra verte a 69. helyen álló ausztrál Aleksandar Vukicot.

A 24-szeres Grand Slam-bajnok ötször diadalmaskodott Kaliforniában, de 2019 óta nem versenyzett ott, mivel oltatlansága miatt nem léphetett be az Egyesült Államokba. Egyben ő lett Rafael Nadal után a második, aki 400 mérkőzést megnyert ATP 1000-es tornákon.

A nőknél a világranglistán második, Australian Open-győzes Arina Szabalenka és a US Open-címvédő Coco Gauff is a kiesés szélén volt: a fehérorosz kiválóság négy meccslabdáról fordított a hazai közönség előtt szereplő Peyton Stearns ellen, míg az amerikai Gauff a 0:4-re és 2:5-re is állt a döntő szettben a francia Clara Burellel szemben, végül mégis ő ünnepelhetett.