Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 14. vasárnap Szilárda
Mészöly Géza, az Újpest FC vezetőedzője a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójában játszott Diósgyőri VTK - Újpest FC mérkőzésen a diósgyőri DVTK Stadionban 2024. február 11-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Gyakorlatilag megszűnt Mészöly Géza büntetése - apró betűvel

Már a péntek esti, Puskás Akadémia elleni bajnokin a kispadra ülhet a korábban rasszista felhangú mondatáért hosszú időre eltiltott Újpest-edző.

Enyhítette a Magyar Labdarúgó Szövetség Mészöly Géza Újpest-edző eltiltásos büntetését, így már pénteke este már lehet a kispadon a Puskás Akadémia elleni bajnokin.

A Fegyelmi Bizottság február végén "rasszista tartalmú nyilatkozatáért" egy plusz két hónapra eltiltotta Mészöly Gézát, az m4sport.hu információi szerint azonban az MLSZ enyhített, a módosítás szerint 5 tétmeccsesre csökkent az eltiltás, ebből 3 felfüggesztve és 500 ezer forint pénzbüntetés lett az Újpest vezetőedzőjének büntetése.

Mészöly Géza a DVTK otthonában megnyert Újpest-meccs után nyilatkozott úgy, hogy játékosként ő sem szeretett olyan csatárok ellen játszani, mint amilyen az ő színes bőrű játékosa. Ezért kapott súlyos büntetést.

Az MLSZ korábban arra hivatkozott, az egy hónap volt a minimum, amelyet ki lehetett volna szabni az edzőre.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: hiába az adventi időszak, a politikában nincs elcsendesedés

Orbán Viktor szerint a gyermekvédelemben nincs alku. A miniszterelnök a Karmelita Kolostorban adott egyórás interjút Lentulai Krisztiánnak. A kormányfő szerint Amerika békét, Európa háborút akar, és kulcsfontosságú Magyarország mozgástere a 2026-os választáson. A teljes interjút a Mandiner YouTube-csatornáján tették közzé.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
Iparpolitikai reneszánsz a visegrádi országokban – Miben tér el a magyar út?

Iparpolitikai reneszánsz a visegrádi országokban – Miben tér el a magyar út?

A COVID-válság és az orosz–ukrán háború nyomán világszerte felértékelődött az állami szerepvállalás a gazdaságban. Ennek köszönhetően az iparpolitika – amely évtizedeken át háttérbe volt szorítva a közgazdasági gondolkodásban – újra középpontba került. Az Egyesült Államok és az Európai Unió sorra indítja iparpolitikai programjait, és ez a hullám a közép-európai országokat sem hagyja érintetlenül. A Köz-gazdaság folyóiratban nemrég megjelent tanulmányunkban a NIPO-adatbázis segítségével elemeztük, miként reagálnak a visegrádi országok az iparpolitika reneszánszára. Eredményeink szerint, bár a V4-ek között számos hasonlóság figyelhető meg, a fejlődési irányok egyre inkább szétválnak: Magyarország továbbra is elsősorban a külföldi vállalatokat helyezi támogatáspolitikája középpontjába, míg Lengyelország egyre határozottabban a hazai cégek megerősítésére épít.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×