67039.3
MADRID, SPAIN - MARCH 06: Willi Orban of RB Leipzig scores his teams first goal during the UEFA Champions League 2023/24 round of 16 second leg match between Real Madrid CF and RB Leipzig at Estadio Santiago Bernabeu on March 06, 2024 in Madrid, Spain. (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)
Nyitókép: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Image

Willi Orbán gólja ellenére a Real Madrid ment tovább

Willi Orbán góljával az RB Leipzig 1-1-re végzett a Bernabéuban, de a hazai vereség miatt kiesett, a spanyol csapat jutott a legjobb nyolc közé. Ugyancsak negyeddöntős a Manchester City, 6-2-es összesítéssel.

REAL MADRID–RB LEIPZIG 0-0: Real Madrid: Lunin – Carvajal, Nacho, Rüdiger, F. Mendy – Tchouameni, Kroos, Camavinga, – Valverde, Vinicius Junior – Bellingham. RB Leipzig: Gulacsi – Henrichs, Orbán, Lukeba, Raum – X. Schlager, A. Haidara, Dani Olmo, Xavi Simons – Openda, Sesko.

MANCHESTER CITY–FC KÖBENHAVN 0-0: Man City: Ederson – Lewis, Akanji, Ruben Dias, Gvardiol – Rodri, Matheus Nunes, Alvarez, Kovacic, Bobb – Haaland. Köbenhavn: Grabara – Jelert, Vavro, McKenna – P. Ankersen, Diks, Oskarsson, Froholdt, Clem – Achouri, M. Elyounoussi.

REAL MADRID–RB LEIPZIG 0-0: Az első öt percben ismerkedtek egymással a csapatok.

MANCHESTER CITY–FC KÖBENHAVN 1-0: Eddig sem nagyon izgulgatott a City, de máris vezetést szerzett, növelve előnyt. Manuel Akanji a gólszerző.

REAL MADRID–RB LEIPZIG 0-0: Sesko egyedül vihette közel 40 méteren át Luninra a labdát, de az ukrán kapus védett. Aztán kiderült, hogy a csatár lesről indult.

REAL MADRID–RB LEIPZIG 0-0: Openda lövése alig kerülte el a bal alsó sarkot.

MANCHESTER CITY–FC KÖBENHAVN 2-0: Julian Alvárez is lőtt egyet, tegyük hozzá, hogy Grabara kapus hathatós hozzájárulásával. Összesítésben 5-1. Innentől kezdve minden manchesteri (kék) szem a Liverpool elleni vasárnapi rangadón.

MANCHESTER CITY–FC KÖBENHAVN 2-1: Miután öt percen kersztül senki nem ért a labdához a dán csapatból, a semmiből szépített Elyounoussi.

REAL MADRID–RB LEIPZIG 0-0: Openda űjabb lövése után a labdát az oldalhálót érintette kívülről.

MANCHESTER CITY–FC KÖBENHAVN 3-1: Erling Haaland góljával zárult az első félidő Manchesterben.

REAL MADRID–RB LEIPZIG 0-0: A 49. percben 21 méterről lőtt szabadrúgást, Dani Olmo, de a falat találta el.

REAL MADRID–RB LEIPZIG 0-0: Vinícius kétszer is szabálytalankodott Willi Orbánnal, a nyilvánvaló piros helyett megúszta sárgával.

REAL MADRID–RB LEIPZIG 1-0: Toni Kroos és Jude Bellingham vitte végig a kontrát, a végén Vinícius Willi Orbán mellől Gulácsi Péter kapujába lőtte a labdát.

REAL MADRID–RB LEIPZIG 1-1: Willi Orbán látványos fejessel kiegyenlített. Összesítésben még a Madrid áll jobban.

REAL MADRID–RB LEIPZIG 1-1: A 92. percben Dani Olmo emelése a kapufáról pattant ki.

REAL MADRID–RB LEIPZIG 1-1: Vége a mérkőzésnek, 2-1-es összesítéssel ment tovább a Real Madrid.

MANCHESTER CITY–FC KÖBENHAVN 3-1: Vége a mérkőzésnek, 6-2-es összesítéssel ment tovább a City.