Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Kata Mihály, az MTK játékosa (b2) és a ferencvárosi Sigér Dávid (b3) a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójában játszott MTK Budapest - Ferencvárosi TC mérkőzésen a budapesti Új Hidegkuti Nándor Stadionban 2023. szeptember 30-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Labdarúgó NB I - A Ferencváros kiütéses győzelmet aratott az örökrangadón - képek

A címvédő Ferencváros rendkívül magabiztos, 6-1-es győzelmet aratott az MTK otthonában. A Paks pedig házigazdaként 2-1-re legyőzte a Mezőkövesdet a labdarúgó OTP Bank Liga nyolcadik fordulójának szombati játéknapján.

Ez volt a 222. élvonalbeli örökrangadó, a zöld-fehérek 91. sikerüket aratták, az MTK 79-szer nyert, 52 alkalommal pedig döntetlen született.

OTP Bank Liga, 8. forduló: MTK Budapest-Ferencvárosi TC 1-6 (1-2)

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 5322 néző, v.: Berke

gólszerzők: Bognár I. (12.), illetve Varga B. (23.), Marquinhos (41., 55.), Wingo (63.), Abu Fani (85.), Pesic (92.)

sárga lap: Kata (46.), illetve Makreckis (58.)

MTK Budapest: Demjén - Hej, Kádár, Bobál D. - Kovács M., Kata (Zuigéber, 88.), Thiam (Kocsis, 56.), Kosznovszky (Spalek, 70.), Antonov (Kovács P., a szünetben) - Bognár I., Németh K. (Stieber Z., a szünetben)

Ferencvárosi TC: Dibusz - Makreckis (Pászka, 78.), Wingo, Abena, Ramírez (Civic, 69.) - Ben Romhdane (Besic, 69.), Sigér (Baráth, 78.) - Abu Fani, Zachariassen, Marquinhos - Varga B. (Pesic, 78.)

Budapest, 2023. szeptember 30.
Bognár István, az MTK játékosa (b) és a ferencvárosi Henry Wingo a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójában játszott MTK Budapest - Ferencvárosi TC mérkőzésen a budapesti Új Hidegkuti Nándor Stadionban 2023. szeptember 30-án.
MTI/Illyés Tibor
Bognár István, az MTK játékosa (b) és a ferencvárosi Henry Wingo a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójában játszott MTK Budapest - Ferencvárosi TC mérkőzésen a budapesti Új Hidegkuti Nándor Stadionban. MTI/Illyés Tibor

Ferencvárosi nyomással és helyzetekkel, köztük egy kapufával indult a találkozó, mégis a hazaiak szerezték meg a vezetést: Sigér hatalmas hibáját Bognár használta ki, és higgadtan passzolt Dibusz mellett a hálóba.

A kapott gól nem törte meg a bajnoki címvédő lendületét,

nagy fölényben futballozott Dejan Stankovic vezetőedző együttese és a góllövőlistán éllovas Varga idénybeli nyolcadik bajnoki góljával előbb egyenlített - a válogatott támadó Abu Fani tökéletes beadását fejelte a hálóba -, majd a szünet előtt Marquinhos közeli találatával fordított.

Budapest, 2023. szeptember 30.
Bognár István, az MTK játékosa (b) és a ferencvárosi Myenty Abena a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójában játszott MTK Budapest - Ferencvárosi TC mérkőzésen a budapesti Új Hidegkuti Nándor Stadionban 2023. szeptember 30-án.
MTI/Illyés Tibor
Bognár István, az MTK játékosa (b) és a ferencvárosi Myenty Abena a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójában játszott MTK Budapest - Ferencvárosi TC mérkőzésen a budapesti Új Hidegkuti Nándor Stadionban. MTI/Illyés Tibor

A Ferencváros nem sokkal a szünet után a brazil támadó második találatával növelte előnyét. A 63. percben eldöntötték a három pont sorsát a vendégek, Wingo a saját térfelén szerzett labdával megiramodott, majd bombagólt lőtt. A hajrában előbb Abu Fani értékesített egy kipattanó labdát, majd a végeredményt a 92. percben a csereként pályára lépő Pesic állította be.

Címlapról ajánljuk
100 éves a Micimackó: bekerült egy kiskutya is a sztoriba

100 éves a Micimackó: bekerült egy kiskutya is a sztoriba

Alan Alexander Milne angol író olyan mesevilágot teremtett az 1926-ban megjelent Micimackó című könyve által, amely még ma is meghatározó a gyermekirodalomban. „Mici” egyébként nem más, mint Karinthy Frigyes testvére, Emília, aki a nyersfordítást végezte – ez is elhangzott a beszélgetésünkben Lovász Andreával, a Móra Kiadó főszerkesztőjével.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Borús kilátásokkal indul 2026 a hazai napelemek számára

Borús kilátásokkal indul 2026 a hazai napelemek számára

Európa nagy részén a szokásosnál felhősebb idő, ezáltal a sokéves átlagnál kisebb besugárzási értékek valószínűsíthetőek 2026 első hónapjaiban - derül ki egy új elemzésből, amely műholdas adatokat és mesterséges intelligencia/gépi tanulási algoritmusokat használva modellezte az első fél évben világszerte várható napenergia-termelési körülményeket. A legnagyobb negatív anomália Kelet-Európában és az északi országokban várható, ahol helyenként akár 10%-kal is kisebb lehet a besugárzás, mint a sokéves átlag. Miután elsősorban a besugárzás határozza meg, hogy mennyi áramot termelnek a naperőművek, így kiemelt jelentősége van a napenergia-termelés arányát tekintve 2024-ben világelső Magyarország energiaellátása szempontjából is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×