Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Nyitókép: Facebook/Magyar kézilabda-válogatott

Egygólos előnyben a magyarok a kézilabda-vb selejtezőjében

Jöhet a hazai visszavágó.

A magyar férfi kézilabda-válogatott 33-32-re nyert Izrael vendégeként a januári világbajnokság selejtezőjének első, szerdai mérkőzésén Tel-Avivban. A visszavágót szombaton 17.30-tól rendezik Tatabányán, a párharc győztese kijut a január 12-29. között sorra kerülő svéd, lengyel közös rendezésű vb-re.

A magyar csapatból Bánhidi Bence, Lékai Máté és Máthé Dominik hiányzott sérülés miatt.

A találkozó kezdeti szakaszában a hazaiak könnyen jutottak háromgólos előnyhöz, a vendégcsapat a 3. perc elején Ancsin Gábor betörésével kezdte meg a gólgyártást és a felzárkózást. Kiegyenlített küzdelemben a magyarok a 8. percben érték utol ellenfelüket, majd a 10. percben a mérkőzés során először megszerezték a vezetést. Azt azonban nem tudták megtartani, mert a védekezésük nem állt össze, kevés volt az ütközés és a lábmunka is. Ezt kihasználva ismét a házigazdák kezdeményezhettek, visszavették a vezetést, a vendégek azonban szorosan a nyomukban voltak.

A szünet után fordulatos szakaszok jöttek, a magyarok 2-0-s etapját 0-4-es, majd 6-1-es követte. A vendégcsapatnak sikerült rendeznie a védekezését, és az egyre többet hibázó, picit elfáradó hazaiakkal szemben előnyre tett szert elsősorban Hanusz Egon és Pedro Rodríguez átlag feletti teljesítményére alapozva. A hajrához érve háromgólos előnyben voltak a magyarok, de izraeli időkérés után felzárkóztak a hazaiak. Győri Mátyás kihagyott büntetőjét követően pedig az egyenlítésért támadhattak fél perccel a vége előtt, de nem tudtak élni a lehetőséggel.

A magyar csapatban Pedro Rodríguez hét, Hanusz hat góllal zárt, mindketten egy-egy lövést rontottak el. A találkozó legeredményesebb játékosaként az izraelieknél Adir Cohen kilenc találatig jutott.

A két csapat hatodik egymás elleni mérkőzésén a magyarok ötödször győztek, egy vereség mellett.

A jövő évi lesz a 28. férfi világbajnokság, a magyarok eddig 21 alkalommal vettek részt a tornán, legjobb eredményük az 1986-os ezüstérem, a legrosszabb az 1995-ös 17. helyezés. Legutóbb, tavaly januárban ötödikek lettek.

A következő világbajnokság mezőnyének már tagja a címvédő Dánia, a rendező Svédország és Lengyelország, továbbá Franciaország, Norvégia, Spanyolország, Bahrein, Irán, Katar, Szaúd-Arábia, a Koreai Köztársaság, Argentína, Brazília, Chile, Uruguay és Belgium válogatottja.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik

A békepárti országjárás Kecskeméten folytatódott szombaton, ahol Orbán Viktor miniszterelnököt Csiszár Jenő kérdezte. Az esemény a jelenlegi világ-és belpolitikai helyzetre, a békepárti álláspont kiemelt szerepére és Magyarország biztonsági érdekeire koncentrált.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 6. 17:16
×
×
×
×