Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.39
bux:
126964.02
2026. február 14. szombat Bálint, Valentin
Babos Tímea a belga Ysaline Bonaventure ellen játszik az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női egyesének első fordulójában Melbourne-ben 2021. február 8-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Jason O'Brien

Kikerült a teniszválogatottból Babos Tímea

Édesapja a szövetségi kapitány, megbeszélték.

Babos Tímea saját kérésére kikerült a magyar női teniszválogatottból a Billie Jean King Kupa euroafrikai zóna 1-es csoportjának jövő heti tornája előtt, a helyére pedig Tóth Amarissát nevezték.

A magyar szövetség szombati híradása szerint a párosban négyszeres Grand Slam-tornagyőztes, háromszoros világbajnok Babos nem érzi magát jó formában, ezért kérte édesapjától, Babos Csaba szövetségi kapitánytól, hogy ne kelljen játszania a jövő héten a törökországi Antalyában.

A világranglista 742. helyén álló 19 éves Tóth Amarissa újonc a válogatottban, amely kedden kezdi meg szereplését a Billie Jean King Kupában. A csapatban Tóth mellett Bondár Anna (73.), Udvardy Panna (84.), Gálfi Dalma (97.) és Jani Réka (138.) szerepelhet majd Szerbia, Törökország, Észtország és Dánia ellen.

A kupában a párharcok két egyes és egy páros mérkőzésből állnak, az összeállításokat mindig aznap kell megadni, de a páros meccs előtt van lehetőség a változtatásra az eredmény függvényében. Az antalyai viadalon a két csoport győztese közvetlenül bejut a novemberi rájátszásba, míg a második helyezettek egy újabb találkozón döntik el a harmadik továbbjutó hely sorsát. Az év végi rájátszás győztesei - amelyben az idei kvalifikáció kilenc vesztese mellett mindhárom zóna legjobb három helyezettje szerepelhet - jövőre a nagydöntőbe jutásért játszhatnak majd.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×