Infostart.hu
eur:
387.87
usd:
329.32
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Close up of hockey puck and stick during a match with players in the background.
Nyitókép: skynesher/Getty Images

Bevérzés Salló Alpár fejében - újabb hírek a sportolóról

A Ferencváros oldalára kerültek fel újabb információk.

Mint arról az Infostart is beszámolt, életveszélyes állapotban került kórházba Salló Alpár, az SC Csíkszereda jégkorongozója, miután megsérült az Erste Liga döntőjének első mérkőzésén, pénteken a ferencvárosi Nagy Gergővel történt ütközésben.

Az első harmad derekán Salló fejvédője az ütközés után leesett, és e nélkül, tarkóval csapódott a jégbe. Hordágyon vitték le, majd gyorsan kórházba szállították, a fejében kialakult vérzés miatt életveszélyes állapotban volt - szóltak a hírek. A Ferencváros védőjét nem állították ki az ütközés miatt.

Péntek késő este közleményt adott ki a Ferencváros, amelyben az áll, hogy már felébresztették Sallói Alpárt a hokist a mesterséges altatásból, állapota stabil, már nincs szó életveszélyről, ám

a baleset következtében a fejében keletkezett egy vérömleny, amely ha nem szívódik fel természetes úton, műtéti beavatkozásra lesz szükség.

"Rendkívül sajnálatos esetről van szó, egyik csapatnak sem volt könnyű átélnie a jégen ezeket a szörnyű pillanatokat – idézte a fradi.hu az FTC-Telekom vezetőedzőjét, Fodor Szabolcsot. – Természetesen semmilyen szándékosságról nem volt szó, aki követi a jégkorongot, pontosan tudja, hogy akár több tucat hasonló ütközés, párharc történik egy mérkőzésen. A videón is látszik, történt egy szabályos ütközés, ami után az ellenfél játékosa rendkívül szerencsétlen módon ütközött a palánknak, majd esett a jégre. Gergő is azonnal látta, hogy baj van, kiszólt a padokhoz, hogy segítségre van szükség, és folyamatosan kérdezősködött, hogy mi a helyzet Alpárral. Nagyon megviselte az eset, sportemberek vagyunk, átérezzük, milyen rettenetes egy ilyen eset. Gergő és a Ferencváros teljes csapata nevében mondhatom, egy emberként szorítunk Salló Alpárnak."

A pénteki találkozót egyébként 5–1-re a Ferencváros nyerte meg, a tervek szerint a párharc szombaton magyar idő szerint 13.30-kor, ugyancsak Erdélyben folytatódik.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump szerint az ukrajnai háború lezárásáról szóló tárgyalások végső szakaszában járnak. Az amerikai elnök erről Volodimir Zelenszkij társaságában beszélt, amikor floridai rezindenciáján fogadta az ukrán államfőt vasárnap.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×