Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka
Nyitókép: Pixabay

Michael Masi keményen üzent Hamiltonnak és Verstappennek

A Forma-1 versenyigazgatója figyelmeztette a pontversenyben vezető Lewis Hamiltont és Max Verstappent, hogy ha szándékosan kilökik egymást az utolsó versenyen, Abu-Dzabiban, annak komoly következményei lesznek.

A 42 éves ausztrál elöljáró a zárófutam előtt emlékeztette az érintetteket a vonatkozó szabályokra, illetve azokra a büntetési tételekre - többek között eltiltásra és pontlevonásra -, amelyek kiszabhatóak a tiszta verseny alapelveinek megsértése vagy az eredmény sportszerűtlen befolyásolása esetén.

A Mercedes brit és a Red Bull holland versenyzője egyformán 369,5 pontot gyűjtött eddig, így a szezon utolsó hétvégéje dönt a vb-címről. Verstappen ugyanakkor annyiban kedvezőbb helyzetben van, hogy a futamgyőzelmek számát tekintve eggyel jobban áll. A holland kilenc, míg Hamilton nyolc versenyt nyert az idén, és pontegyenlőségnél ez rangsorol.

A két rivális ebben a szezonban már három alkalommal ütközött egymással úgy, hogy valamelyikük autója jelentősen megsérült. A hétvégi viadalt ugyanakkor saját bevallásuk szerint mindketten nyugodtan és koncentráltan várják, Hamilton pedig még csak nem is gondol arra, hogy Verstappen esetleg szándékosan kilökné őt.

Korábban Alain Prost és Ayrton Senna között 1989-ben és 1990-ben, valamint Michael Schumacher és Damon Hill között 1994-ben döntött kiesést okozó baleset. Schumacher és Jacques Villeneuve az 1997-es szezon utolsó futamán ütközött, később a hétszeres világbajnok Schumacher összes pontját törölték a bajnokságban.

Címlapról ajánljuk
Hőség- és áramkrízis – Megszólalt az átmeneti államfő

Hőség- és áramkrízis – Megszólalt az átmeneti államfő

Forsthoffer Ágnes szerint Magyarország nehéz, kritikus napok előtt áll, ám „minden közös nehézség egy lehetőség arra, hogy meg tudjuk mutatni Magyarország szebbik arcát”. Szerinte a mostani válságból megerősödve fog kijönni a magyarság.

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Hőségkrízis: újra teljes gőzzel megy a Dunamenti Erőmű, a Duna viszont folyamatosan apad

Hőségkrízis: újra teljes gőzzel megy a Dunamenti Erőmű, a Duna viszont folyamatosan apad

Magyarországot újabb hőhullám érte el, a következő egy hétben országosan 40 fok körüli hőmérsékletre lehet számítani, jelentős csapadékra pedig egyelőre nincs kilátás sem a Duna, sem pedig a Tisza vízgyűjtőjén. A helyzet miatt hamarosan le kell állítani a paki atomerőművet, ez súlyos energiaellátási helyzetbe hozza az országot, a kormány, az önkormányzatok és a vállalatok sorra jelentik be az energiahasználat csökkentésére irányuló lépéseiket. Cikkünk folyamatosan frissül a hőség miatti krízis legfrissebb információival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×