2024. május 2. csütörtök Zsigmond
Nyitókép: Aleksandar Mitrovic

Szerbia és Spanyolország is kijutott a katari labdarúgó-világbajnokságra

Az európai selejtezősorozat záró, vasárnapi fordulójában Szerbia és Spanyolország is biztosította részvételét a jövő évi katari labdarúgó-világbajnokságra.

A szerbek az A csoport rangadóján a hajrában lőtt góllal 2-1-re nyertek Portugáliában. Mindkét együttes 17 ponttal várta az összecsapást, ahol a hazaiak korán vezetést szereztek. A vendégek a 33. percben egyenlítettek, Aleksandar Mitrovic révén pedig a 90. percben a vb-részvételt garantáló győztes találatot is megszerezték.

A B csoportban a spanyolok Álvaro Morata 86. percben lőtt góljával bizonyultak jobbnak Svédországnál.

A portugál és a svéd gárda a pótkvalifikációban küzdhet tovább a katari utazásért.

A tíz csoportból az elsők jutnak ki a 2022-es, katari világbajnokságra, a másodikok pedig pótselejtezőt játszhatnak a részvételért. Mellettük a Nemzetek Ligájából a két legjobb olyan csoportgyőztes csatlakozik a pótselejtező mezőnyéhez, amely a vb-selejtezők során nem végez az első két helyen. A 12 csapatot majd három csoportra osztják és egymérkőzéses elődöntő-döntő rendszerben küzdenek majd meg a fennmaradó három helyért.

Európai vb-selejtezők, 10. (utolsó) forduló:

A csoport:

Portugália-Szerbia 1-2 (1-1)

gól: Renato Sanches (2.), illetve Tadic (33.), A. Mitrovic (90.)

Luxemburg-Írország 0-3 (0-0)

gól: Duffy (67.), Ogbene (75.), Robinson (88.)

A csoport végeredménye: 1. Szerbia 20 pont, 2. Portugália 17, 3. Írország 9 (11-8), 4. Luxemburg 9 (8-18), 5. Azerbajdzsán 1

B csoport:

Spanyolország-Svédország 1-0 (0-0)

gól: Morata (86.)

Görögország-Koszovó 1-1 (1-0)

gól: Maszurasz (44.), illetve Rrahmani (76.)

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 19 pont, 2. Svédország 15, 3. Görögország 10, 4. Georgia 7, 5. Koszovó 5

J csoport:

Örményország-Németország 1-4 (0-2)

gól: Mkhitaryan (59. - 11-esből), illetve Havertz (15.), Gündogan (45+4., 50. - az elsőt 11-esből), Hofmann (64.)

Észak-Macedónia - Izland 3-1 (1-0)

g.: Alioski (7.), Elmas (65., 86.), illetve Thorsteinsson (54.)

kiállítva: I. Johannesson (79. - Izland)

Liechtenstein-Románia 0-2 (0-1)

g.: Man (8.), Bancu (87.)

A csoport végeredménye: 1. Németország 27 pont, 2. Észak-Macedónia 18, 3. Románia 17, 4. Örményország 12, 5. Izland 9, 6. Liechtenstein 1

H csoport:

Horvátország-Oroszország 1-0 (0-0)

gól: Kudrjasov (81. - öngól)

Szlovénia-Ciprus 2-1 (0-0)

g.: Zajc (48.), Gnezda Cerin (84.), illetve Kakulli (89.)

Málta-Szlovákia 0-6 (0-3)

g.: Rusnák (6., 16.), Duda (8., 69., 80.), De Marco (72.)

kiállítva: Camenzuli (47. - Málta), Teuma (51. - Málta)

A csoport végeredménye: 1. Horvátország 23 pont, 2. Oroszország 22, 3. Szlovákia 14 (17-10), 4. Szlovénia 14 (13-12), 5. Ciprus 5 (4-21), 6. Málta 5 (9-30)

Dobrev Klára a Ligetben: "fogd be a szádat, magyar dolgozó, mert különben kirúgunk, ezt üzeni Orbán Viktor kormánya"

Európai fizetéseket, európai nyugdíjat, európai egészségügyet, európai béreket sürgetett a Demokratikus Koalíció, az MSZP és a Párbeszéd európai parlamenti (EP-) listavezetője szerdán Budapesten. Dobrev Klára közölte, erős Európát akar, amely minden magyarra tud vigyázni, akkor is, ha a kormánnyal szemben kell megvédenie őket.