Infostart.hu
eur:
385.02
usd:
328.54
bux:
0
2026. január 21. szerda Ágnes
A koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság reklámja a müncheni Allianz Aréna előtt 2021. június 10-én. Itt játszik Németország ellen a magyar válogatott az Eb F csoportjában június 23-án.
Nyitókép: MTI/EPA

Fenntarthatóság – Új stadion nélküli foci-vb-t rendez Németország

A szervezőbizottság elnöke a 37 éves Philipp Lahm.

Philipp Lahm, a 2024-es németországi labdarúgó Európa-bajnokság szervezőbizottságának elnöke szerint a fenntarthatóság lesz az elsődleges szempont számukra a tervezés és a lebonyolítás szempontjából.

A 37 éves exfutballista erről Koblenzben, a német tartományok belügy- és sportminiszterei előtt megtartott prezentációjában beszélt.

"Meg akarjuk mutatni, hogy a nagy rendezvények és a fenntarthatóság nagyon jól megférnek egymás mellett, ha intelligens módon zajlik a tervezés. Minden egyes döntés meghozatalakor jelentős szerepet kell játszania a fenntarthatóságnak, ez a mi nagy feladatunk" – fogalmazott Lahm, aki szerint Németországnak célokat kell kitűznie maga elé, és azokat a német embereknek közösen megvalósítania. "Mi vagyunk a jövő, és változásokat kell elérnünk" – jelentette ki a korábbi védő, aki 2014-ben világbajnok volt a Nationalelffel Brazíliában.

"Sehol nem építünk új létesítményeket, hanem a meglévőket használjuk majd. Ez például egy nagyon lényeges eleme a rendezésnek" – mondta Joachim Herrmann bajor belügyminiszter.

A 2024-es Eb-t 10 német városban rendezik majd.

Címlapról ajánljuk
Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump  – Németország kivár

Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump – Németország kivár

Németországra is számít az amerikai elnök abban a „béketanácsban”, amelyet első lépésben a gázai konfliktus megoldására, hosszabb távon az ENSZ felváltására kíván létrehozni. A német kormány még nm döntött arról, hogy elfogadja-e az invitálást, mindenesetre Friedrich Merz kancellár szerdán a davosi világgazdasági fórumon erről is tárgyalni akar Donald Trumppal.

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×