INFORÁDIÓ
2021. június 19. szombat
Gyárfás

milák kristóf

úszó-eb

késely ajna

duna aréna

Milák Kristóf a Négy Nemzet Úszóversenyen a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2020. július 26-án.

Úszó-Eb: Milák Kristóf egyik számában a legjobb idővel jutott tovább, a másikban kiesett

Infostart / MTI

Délután Késely Ajna 800 gyorson döntőt úszik.

Milák Kristóf címvédőként, világcsúcstartóként és világbajnokként a legjobb idővel jutott 200 méter pillangón az elődöntőbe a Duna Arénában zajló úszó Európa-bajnokságon.

A Honvéd klasszisa magához képest közepes eredménnyel, 1:54.38 perccel végzett az élen az előfutamok összesítésében.

Ugyanebben a számban a riói olimpián bronzérmes, a 2018-as glasgow-i kontinensviadalon Milák mögött második Kenderesi Tamás 1:57.02-vel kilencedikként lépett tovább.

Férfi 100 méter gyorson Németh Nándor a nyolcadik (48.38), Szabó Szebasztián pedig a 11. (48.59) helyen került az elődöntőbe. A márciusban országos csúcstartóvá előlépett Milák Kristóf ugyan 13. (48.72) lett, ami folytatás ért volna, de a szabályok értelmében egy nemzetből csak két versenyző juthat tovább az előfutamból.

Női 50 méter háton legjobb magyarként Burián Katalin egyéni legjobbját hat századdal megjavítva, 28.47 másodperces idővel a 19. lett.

A Holló Balázs, Zombori Gábor, Verrasztó Evelyn, Fábián Fanni összeállítású 4x200 méteres vegyes gyorsváltó – ez a szám csak az Eb-k programjában szerepel – 7:40.29 perccel, az ötödik idővel biztosította helyét az esti döntőben.

A férfiak 1500 méteres selejtezőjéből Kalmár Ákos 15:02.97 perccel, negyedikként került a szerdai fináléba.

Női 100 méter mellen nem jutottak tovább a magyarok.

A magyarok további eredményei

férfi 100 m gyors: 37. Holoda Péter 49.50 mp

női 100 m mell: 26. Halmai Petra 1:08.70 p, 45. Sztankovics Anna 1:10.19, 46. Békési Eszter 1:10.36, 54. Kalmár Alíz 1:10.95

férfi 200 m pillangó: 22. Biczó Bence 1:58.73 p, 23. Török Dominik Márk 1:58.88

női 50 m hát: 19. Burián Katalin 28.47 mp, 38. Szilágyi Gerda 29.39, 41. Szabó-Feltóthy Eszter 29.70

férfi 1500 m gyors: 12. Betlehem Dávid 15:18.18 p, 13. Gyurta Gergely 15:18.85, 17. Kovacsics Márk 15:35.95

Az esti program – elődöntők, döntők 18.00-tól

női 800 m gyors DÖNTŐ (Késely Ajna)

férfi 100 m mell DÖNTŐ

női 100 m pillangó DÖNTŐ

férfi 100 m gyors elődöntő (Németh Nándor, Szabó Szebasztián)

női 100 m mell elődöntő

férfi 200 m pillangó elődöntő (Milák Kristóf, Kenderesi Tamás)

női 50 m hát elődöntő

férfi 50 m hát DÖNTŐ

női 50 m gyors DÖNTŐ

4x200 m vegyes gyorsváltó DÖNTŐ (Magyarország)

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás
A címlapról ajánljuk

×

Iratkozzon fel hírlevelünkre

és nem marad le az Infostart legfontosabb híreiről.
FELIRATKOZOM
×
INFOSTART
 
INFORÁDIÓ
PARTNEREINK
Sixt    iCom
infostart
AZ INFORÁDIÓ HÍRPORTÁLJA 
 
 

Médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.

NMHH
Az Év Honlapja 2018