394.24
370.3
65674.41
2024. április 18. csütörtök Andrea, Ilma
Franck Boli (b) és Nguen Tokmac, a Ferencváros gólszerzői a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában játszott Ferencvárosi TC - Dinamo Kijev mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2020. október 28-án.  Ferencváros - Dinamo Kijev 2-2.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Majdnem megúszta a sereghajtó a Ferencváros otthonában

De a majdnem az nem. Fradi-DVTK 1-0 a labdarúgó NB I-ben.

A listavezető Ferencváros hazai pályán 1-0-ra győzött a sereghajtó Diósgyőr ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójának kedd esti mérkőzésén.

A címvédő listavezető kezdte jobban a találkozót, de néhány ígéretes támadás után visszavett a tempóból. A folytatásban kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, elsősorban mindkét együttes a védekezésben jeleskedett, így szinte helyzet sem alakult ki a kapuk előtt.

A második félidő első felében a sok hiba miatt felépített támadást alig-alig lehetett látni. A játékrész derekán mindkét csapat közel került a gólhoz, a helyzetek azonban kimaradtak. Az utolsó negyedórára megélénkült a tempó, előbb a diósgyőri Márkvárt hagyott ki nagy helyzetet, majd ez gyorsan megbosszulta magát, mert Boli az ellentámadás végén szépen fejelt a kapuba. A vendégek minden tőlük telhetőt megtettek az egyenlítésért, de nem jártak sikerrel.

A zöld-fehérek így visszaállították a 15 pontos különbséget a második helyezett Puskás Akadémiával szemben, a DVTK pedig öt pontra van a 10., már bennmaradást jelentő helyen álló Budafoktól, amely szerdán lép pályára.

OTP Bank Liga, 24. forduló:

Ferencvárosi TC-Diósgyőri VTK 1-0 (0-0)

korábban:

Budapest Honvéd FC-MTK Budapest 3-2 (1-2)

Kisvárda Master Good-Puskás Akadémia FC 0-1 (0-1)

élő közvetítés

A Liverpool szempontjából katasztrofálisan „sikerült” első mérkőzés miatt háromgólos hátrányból kezdik a Vörösök Bergamóban az Atalanta elleni visszavágót. A tét az Európa-liga elődöntőjébe jutás. Szoboszlai Dominik visszakerült a kezdő tizenegybe, a középpályások közül Endo és Elliott is kimaradt.