Infostart.hu
eur:
362.97
usd:
317.33
bux:
140981.27
2026. július 18. szombat Frigyes
Az ukrán Szerhij Rebrov, a Ferencváros labdarúgócsapatának új vezetőedzője bemutatkozó sajtótájékoztatóján a budapesti Ritz-Carlton hotelben 2018. augusztus 22-én.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Nagy nehezen áthámozta magát a Ferencváros Buzánszky Jenő egykori csapatán

A teljesen felázott, nagyon sáros pályán folyamatos játék nem alakulhatott ki.

A Ferencváros 2-1-re nyert idegenben a másodosztályú Dorog ellen a labdarúgó Magyar Kupa nyolcadik fordulójának szerdai játéknapján, így bejutott a nyolcaddöntőbe.

A bajnoki címvédő és az élvonalban jelenleg nagy fölénnyel első helyezett fővárosi csapat Roko Baturina fejesével szerzett vezetést az első félidő közepén, majd a második elején öngóllal nőtt az előnye. A 75. percben szépítettek a hazaiak, Botka Endre elcsúszva tisztázott a tizenhatoson belül és a lábáról a saját kezére pattant a labda, ami büntetőt ért.

A teljesen felázott, nagyon sáros pályán folyamatos játék nem alakulhatott ki, a passzoknál gyakran lelassult vagy megállt a labda. Mindkét fél igyekezett odafigyelni arra, hogy ne következzen be sérülés.

A Ferencváros a következő körben a Vasas-MOL Fehérvár párharc győztesével találkozik majd két hét múlva.

A Puskás Akadémia úgy nyert 3-0-ra a harmadosztályú Hódmezővásárhely ellen, hogy a 35. perctől emberhátrányban játszott, a Budafok pedig rendkívül fölényesen, 11-0-ra verte a megyei I. osztályú Dunavarsányt.

MOL Magyar Kupa, 8. forduló (a nyolcaddöntőbe jutásért):

Dorogi FC (NB II)-Ferencvárosi TC 1-2 (0-1)

III. Kerületi TVE (NB III)-Budapest Honvéd 1-3 (1-3)

Aqvital FC Csákvár (NB II)-Paksi FC 2-3 (1-3)

Hódmezővásárhelyi FC (NB III)-Puskás Akadémia FC 0-3 (0-1)

Soroksár SC (NB II)-Kisvárda Master Good 1-2 (1-2)

Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II)-MTK Budapest 1-4 (0-1)

Fémalk-Dunavarsány (megyei I.) - Budafoki MTE 0-11 (0-4)

Debreceni EAC (NB II)-Debreceni VSC (NB II) 1-2 (0-1)

Tállya KSE (NB III)-Kaposvári Rákóczi FC (NB II) 5-3 (0-2)

Taksony SE (NB III)-BFC Siófok (NB II) 13.40

Pécsi MFC (NB II)-Szombathelyi Haladás (NB II) 0-1 (0-0)

FC Ajka (NB II)-Mezőkövesd Zsóry FC 1-2 (1-1)

Vasas FC (NB II)-MOL Fehérvár FC 1-2 (1-2)

csütörtökön játsszák:

Tiszafüredi VSE (NB III)-Zalaegerszeg 13.00

kedden játszották:

Tarpa SC (megyei I.)-Diósgyőri VTK 0-3 (0-2)

Szolnoki MÁV FC (NB II)-Újpest FC 0-2 (0-2)

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Tisza-kormány: nagy változások jöhetnek a választási rendszerben, megoldódhat Rákosrendező ügye

Tisza-kormány: nagy változások jöhetnek a választási rendszerben, megoldódhat Rákosrendező ügye

Az elmúlt órákban több fontos belpolitikai és gazdaságpolitikai fejlemény is napvilágot látott: Magyar Péter a választójogi korhatár 16 évre csökkentését és a képviselői ciklusok korlátozását javasolja, miközben kiderült, hogy a Fidesz és a KDNP közel 1,7 milliárd forintot költött a 2026-os országgyűlési választásra. Eközben Kármán András pénzügyminiszter magyarázata szerint a parlament elé került átfogó adócsomag az adórendszer egyszerűsítését, az uniós szabályokhoz való igazodást és a befagyasztott uniós források felszabadítását célozza. Megállapodást kötött a MÁV és a Fővárosi Önkormányzat a rákosrendezői munkáslakások ügyében, így a vasúttársaság hozzájárulásával hamarosan megkezdődhetnek a bontási munkálatok a területen.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×