392.79
366.18
66129.26

Péni István újra világszínvonalon lőtt

A BHSE pályáján került sor a sportlövő Honvéd Kupára, amely egyben a harmadik Eb-válogató is volt 10 méteren.

A női légpisztolyban az alapversenyben legjobb Major Veronika (579 körrel) csak az ötödik helyen végzett 176.9 körrel. A versenyt Sike Renáta nyerte meg 238.4 körrel, ő az alapversenyben 571 körig jutott, a második helyen Komáromi Krisztina Panna, a harmadikon Fábián Sára Ráhel zárt. A férfiaknál az alapverseny legjobbja Tátrai Miklós (575 kör) a második lett 239.9 körrel, az első helyen Szűcs Gergely végzett 241.4 körrel.

A légpuska versenyszámban a férfiaknál az alapversenyben ezúttal is világszínvonalú eredményt lőtt Péni István, aki valamennyi sorozatban 105 kör felett teljesített, és 633 körrel zárt.

A nőknél a juniorkorú Mészáros Eszter 630.9, a szintén junior Dénes Eszter 627.2 kört lőtt az alapban. Az összevont döntőben a nőknél Mészáros Eszter rajt-cél győzelmet aratott, eredménye 252.9 kör, ami pontosan egy körrel jobb a korábbi döntős magyar csúcsnál, amit Dénes Eszter tartott, aki most második lett, megelőzve a harmadik Zwickl-Veres Katát.

A férfiaknál Pekler Zalán jól kezdte a finálét, Péni István a 11. lövés után került az élre, és végül 251.3 körrel győzött, a második Pekler és a harmadik Török Ferenc előtt. Érdekesség, hogy a mindössze 13 éves, vagyis még serdülőkorú Csendes Dávid lett a negyedik.

Eredmények. Légpisztoly. Nők: 1. Sike Renáta 238.4 kör, 2. Komáromi Krisztina Panna 238.2, 3. Fábián Sára Ráhel 218.3... 5. Major Veroika 176.9

Férfiak: 1. Szűcs Gergely 241.4 kör, 2. Tátrai Miklós 239.9, 3. Tóth Gábor 217.4

Légpuska. Nők: 1. Mészáros Eszter 252.9 kör - döntős országos rekord (régi: Dénes 251.9 kör), 2. Dénes Eszter 251.8, 3. Zwick-Veres Kata 229.5

Férfiak: 1. Péni István 251.3 kör, 2. Pekler Zalán 249.9, 3. Török Ferenc 228.9

Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Ha áprilisban tartották volna az európai parlamenti választást Szlovákiában, akkor azt az ellenzéki Progresszív Szlovákia nyerte volna a szavazatok 27 százalékával. A hármas kormánykoalíció két pártja, a Smer és a Hlas 15, ill. 14 százalékot ért volna el – derült ki a legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiből. A felmérés szerint a Magyar Szövetségnek is sikerülne egy képviselőt kijuttatnia Brüsszelbe.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.