392.27
366.85
67039.3
Gulácsi Péter, az RB Leipzig kapusa, miután csapata 2-1-re győzött a Zenit ellen a labdarúgó Bajnokok Ligájának lipcsei mérkőzésén 2019. október 23-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Filip Singer

Parádés meccsen nyert Gulácsi Péter csapata

Az RB Leipzig kétszer is két góllal vezetett, de a Basaksehir a 92. percben, Kahveci mesterhármasának köszönhetően, döntetlenre állt. Ám Sörloth eldöntötte az idény egyik legjobb BL-meccsét a németek javára.

ISZTAMBUL: A Basaksehir legutóbb pályaválasztóként legyőzte a Manchester Unitedet. Így aztán a lipcseiek nem számíthatnak könnyű kirándulásra. A csoportban az angoloknak 9 pontja van, a PSG-nek és az RB Leipzignek 6-6, a törököknek 3. Gulácsi Péter a kezdő tizenegyben, Willi Orbán a cserék közt. Basaksehir–RB Leipzig 0-0

ISZTAMBUL: Lendületesen kezdett a német csapat, öt perc alatt két gólhelyzete is volt. Basaksehir–RB Leipzig 0-0

KRASZNODAR: Kiegyenlített a labdabirtoklás, alig akadt helyzet. FK Krasznodar–Rennes 0-0

ISZTAMBUL: Poulsen szerencsés góljával vezet a német csapat. Basaksehir–RB Leipzig 0-1

KRASZNODAR: Eddig három sárga, más semmi. A mérkőzés tétje már „csak” a csoport harmadik helye. FK Krasznodar–Rennes 0-0

ISZTAMBUL: Demba Ba tízméteres lövését Gulácsi bravúrral védte. Basaksehir–RB Leipzig 0-1

ISZTAMBUL: A 43. percben Mukiele nem túl erős, de nagyon jól helyezett lövése besurrant a jobb alsó sarokba. Basaksehir–RB Leipzig 0-2.

KRASZNODAR: Az első félidőben a Rennes két, a Krasznodar egy alkalommal találta el a kaput. FK Krasznodar–Rennes 0-0

ISZTAMBUL: Az első félidő hosszabbításában Kahveci szépített.. Basaksehir–RB Leipzig 1-2.

KRASZNODAR: Továbbra sincsen gól. FK Krasznodar–Rennes 0-0

ISZTAMBUL: A mérkőzés ezen szakaszát a törökök uralják.. Basaksehir–RB Leipzig 1-2.

ISZTAMBUL: A spanyol válogatott Dani Olmo vélhetően eldöntötte a mérkőzést. Basaksehir–RB Leipzig 1-3.

KRASZNODAR: Marcus Berg vezetést szerzett az oroszoknak. FK Krasznodar–Rennes 1-0

ISZTAMBUL: Kahveci újabb látványos góllal csökkentette a különbséget. Basaksehir–RB Leipzig 2-3.

ISZTAMBUL: Kahveci szabadrúgásból védhetetlen gólt szerzett, az RB Leipzignek nagyon rosszul jött ez a fordulat. Basaksehir–RB Leipzig 3-3.

ISZTAMBUL: A második lipcsei kapufa a második félidőben, megint kifelé pattant a labda. Basaksehir–RB Leipzig 3-3.

ISZTAMBUL: A 93. percben Alexander Sörloth 17 méteres lövéssel megnyerte a meccset a németeknek. Basaksehir–RB Leipzig 3-4.

Végeredmények:

FK Krasznodar–Rennes 1-0

Basaksehir–RB Leipzig 3-4

Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Amikor Oroszország megindította az Ukrajna elleni inváziót, Moszkva egyik elsődleges célja a megtámadott ország „demilitarizációja” volt; eddig nagyon úgy fest, hogy ez a dolog a visszájára sült el. Nem csupán arról van szó, hogy a NATO eddig gigantikus mennyiségű nehézfegyvert küldött Ukrajnának, de olyan technikai eszközöket is megkapott Kijev, melyekről korábban még csak álmodni sem mert az ukrán vezetés, ékes példája ennek az MGM-140 ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszer. Egy olyan technikai eszközről van szó, amely, bár abszolút nem nevezhető „háborúdöntő csodafegyvernek”, biztos megnehezíti majd az orosz haderő dolgát az általuk „különleges műveletnek” hívott invázió során.