393.75
365.31
0

Csodás vég: ott lesz a magyar válogatott az Eb-n!

A 88. percben még kiesésre, vesztésre állt, de Nego és Szoboszlai góljával fordított, s ott lesz a 2021-es Eb-n.

Marco Rossi – aki pozitív koronavírus tesztje miatt nem ülhet a kispadra, s természetesen nincs is a stadionban – az alábbi tizenegyet választotta: Gulácsi – Botka, Orbán, Szalai Attila – Fiola, Nagy Ádám, Holender – Kalmár, Szoboszlai – Szalai Ádám, Sallai.

Az izlandiak összeállítása: Halldórsson – Pálsson, R. Sigurdsson, Árnason, H. Magnússon – J. Gudmundsson, Sigurjónsson, A. Gunnarsson, B. Bjarnason – G. Sigurdsson, A. Finnbogason.

Az első öt poerc az izlandial labdabirtoklásával telt, Gulácsi egy fejest hárított. Az ellencsapásnál Gylfi Sigurdsson sárga lapot kapott.

A 11. percben 17 méteres szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat. Gylfi Sigurdsson a szabadrúgást Gulácsi Péter bevédte. Nagy kapushiba volt, nem ütni akarta, hanem fogni, rossz döntés volt. Magyarország–Izland 0-1.

Sajnos, az első negyedóra tapasztalata a bekapott gólon kívül is, hogy nin cs nálunk a labda, úgy pedig nem lehet támadást vezetni.

Holender lőtt, gyengén, Haldórsson könnyen védett.

Két magyar helyzet egy perc alatt, előbb Sallai fejese egy felemelt lábról szögletre ment, majd Orbán fejesét fogta a kapus.

A 30. percben, nagy izlandi helyzetnél Botka bravúros mozdulattal mentett.

A 40. percben Kalmár szabadrúgást harecolt vki 17 méterre az izlandi kaputól. Szoboszlai lövése, ha kevéssel is, de elkerülte a felső sarkot.

Szoboszlai a 45. percben messziről lőtt, a labda megpattant, de a kapus vetődve ki tudta ütni. A félidő utolsó pillanataiban Gulácsi is védett.

Megkezdődött a második félidő.

Az 51. percben Szalai Attila lövésébe két izlandi is beledobta magát. Veszélyes volt.

Kettős csere a magyar csapatban, Fiola és Kalmár helyére Sigér és Lovrencsics állt.

Szalai Ádám és Nagy Ádám birkózott a tizenegyes pontnál az izlandi védőkkel, helyzet volt. Botka lövése alig kerülte el a kaput.

Nemanja Nikolics a pályán, Holender Filipet váltotta.

Támad a magyar csapat, de nincs helyzet.

Egyre fogy az idő, egyre fogynak a remények.

Az utolsó magyar cserék, az Ádsámok, Szalai és Nagy helyén Könyves és Nego.

Albert Gudmunsson öt méterről, bevetődve, nem találta el a magyar kaput.

A 88. percben az izlandi tizenhatoson belül Nego elé pattant a labda, ő pedig bevágta a bal sareokba. 1-1.

A 92. percben Szoboszlai gyönyörú egyéni játék után nagyszerű gólt lő, 2-1

Vége. VÉGE. VÉGE! Ott leszünk az Eb-n

„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

Játék a szabadban, sok mozgás, esténként társasjáték, ébredés csörgőóra nélkül, nyugodt reggelik és lazább időbeosztás – ezt javasolja a szülőknek a tavaszi szünet idejére a gyermekpszichológus. Gyarmati Éva szerint a tananyag pótlásának nem ez az ideje, a tankönyvek csak a szünet utolsó délutánján kerüljenek elő.