Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Szabó Gabriella (elöl) és Kozák Danuta megnyeri a női kajak párosok 500 méteres versenyének döntőjét a Rio de Janeiró-i nyári olimpián a Rodrigo de Freitas Lagúnában 2016. augusztus 16-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Már másodszor gyászolja karrierjét Szabó Gabriella

Szabó Gabriella ennek ellenére hálás a sorsnak, hogy negyed évszázadnyi álomvilág jutott neki a kajak-kenu sportban.

Bejelentette visszavonulását Szabó Gabriella háromszoros olimpiai, kilencszeres világ- és kilencszeres Európa-bajnok kajakozó.

Az Újpest élő sportolólegendája az InfoRádióval közölte, a riói olimpia, vagyis 2016 óta nem volt komoly eredménye, a nagy döntés pedig két hónapja érlelődött benne.

"Jó három hete nem vagyok vízen,

a magyar csapatból az olimpia halasztása - úgy látszik - engem érintett a legmélyebben.

Számot vetettem, hogy mennyi lemondás lett volna a következő egy év, és ha nem jött volna össze, már nem csak magammal szúrok ki; és nem éreztem magamban már azt a magabiztosságot, színvonalat sem, amellyel 2016-ban, 2012-ben csapathajót tudtam vezetni" - ecsetelte döntése hátterét Szabó Gabriella.

2018-ban egyébként egyszer már úgy érezte, hogy abbahagyja a kajakozást, de barátai buzdítására folytatta, hogy aztán 2019-ben lemaradjon a szegedi világbajnokságról, majd újra a kivárás ideje következzen.

Kozák Danutával számtalan sikert arattak korábban közös hajóban, ezzel kapcsolatban leszögezte, bármikor elérhető lesz "telefonon vagy személyesen" sportolótársának, ha szüksége lesz rá.

Kedvenc sikere egyébként is kettejük közös aranyérme a riói olimpián.

Útkeresésben van, egyelőre még "le kell tennie" a sportágat magát, ráadásul 2018 után most, 2020-ban is "meg kell gyászolnia" a karrierjét, de eljött az a pillanat, amikor már nincs benne kérdés: itt a vége.

"Óriási, hogy én ebben az álomvilágban élhettem negyed évszázadon keresztül" - mondta még Szabó Gabriella.

A teljes interjút péntek este fél 8 után az InfoRádió Ötkarika című műsorában hallgathatja meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 21. 06:05
×
×
×
×