Andor, András

kajak

2022.11.18. 20:03

Afrika vagy óvoda? - Ez is kérdés most Csipes Tamara számára

A párizsi olimpiára szeretne ismét csúcsformába kerülni Csipes Tamara. A kétszeres olimpiai bajnok kajakozó az InfoRádiónak arról is beszélt, hogy miként hangolja össze az anyai és az élsportolói teendőket, és az előző versenyszezon kihagyása után hol tart az edzésekkel.
2022.11.12. 11:16

Kopasz Bálint édesanyja nem bánná, ha a fia a csúcson hagyná abba a sportot

Idén is az olimpiai bajnok kajakozó Kopasz Bálint edzője és édesanyja, Demeter Irén vehette át az év edzőjének járó díjat a felnőttek gyorsasági szakágában a Magyar Kajak-Kenu Szövetség döntése alapján. Demeter Irén az idei sikerekről és Kopasz Bálint 2024 utáni terveiről beszélt az InfoRádiónak.
2022.08.28. 07:00

A kajakkirály Kopasz Bálint elárulta a nagy tervét

Egy évvel az olimpia után is Kopasz Bálint a kajakkirály. A tokiói játékokon 1000 méteren egyesben aranyérmes versenyző a kanadai világbajnokságon és a müncheni Eb-n is nyert fő számában, ráadásul Nádas Bencével 500 méteren párosban is duplázni tudott. Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok kajakozót kérdeztük.
2022.08.21. 16:04

Kopasz Bálint újabb aranyérmet nyert

A magyar versenyzők újabb érmeket, egy-egy aranyat, ezüstöt és bronzot szereztek a müncheni multisport Eb keretében zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon vasárnap.
2022.08.20. 20:27

Kopasz Bálint a királyszám Európa-bajnoka

Tizenkét döntővel folytatódott szombaton az Európa-bajnokság Münchenben, valamennyi magyar érdekeltséggel. Megvédte címét Kopasz Bálint K-1 1000 méteren, miután fantasztikus versenyzéssel ismét maga utasította Fernando Pimentát és mindenki mást is. Női C-2 500 méteren ezüstérmes lett Bragato Giada, Nagy Bianka csakúgy, mint férfi kenu egyes ötezer méteren Adolf Balázs.
2022.08.12. 10:50

Nádas Bence: ez az igazi diadal

Hazaérkezett kedd délelőtt a kanadai Halifaxból a magyar kajak-kenu válogatott, amely az olimpiai számokban két arany- és egy bronzérmet nyert. A kajak kettes 500 méteren Kopasz Bálinttal világbajnok Nádas Bence az InfoRádiónak elmondta, hogy a döntőre nagyon összeállt a párosuk, és minden úgy sikerült, ahogy azt eltervezték.
2022.08.08. 14:16

A kétszeres vb-győzelem még Kopasz Bálintot is meglepte

A sportoló kajak egyes ezer méteren szerzett aranyérme után Nádas Bencével 500 méter párosban is az első helyen végzett a kanadai kajak-kenu világbajnokságon. Az olimpiai bajnok az InfoRádiónak elmondta, nem is gondolta, hogy ilyen sikeres lehet.
2022.08.07. 18:18

Újabb két arany Halifaxben - gyűjtik a magyarok a vb-érmeket

Csak úgy szórták az érmeket a magyarok vasárnap a kanadai Halifaxben zajló kajak-kenu világbajnokságon: hat érmet, egy-egy aranyat és ezüstöt, valamint négy bronzot szereztek a helyi idő szerint vasárnap délelőtti döntőkben. A folytatásban még egy aranyérem született.
2022.08.06. 18:15

Újabb vb-arany: továbbra is Kopasz Bálint a világ legjobb kajakosa

Kopasz Bálint aranyérmet szerzett szombaton kajak egyes 1000 méteren a kanadai Halifaxben zajló kajak-kenu világbajnokságon. A Kiss Blanka, Lucz Anna duó remek teljesítménnyel nyerte meg a K-2 200 métert. Bragato Giada és Nagy Bianka kenupárosa 200 és 500 méteren is begyűjtötte a bronzérmet.