Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
A veszprémi Sterbik Árpád a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében játszott Telekom Veszprém és a portugál FC Porto Sofarma mérkőzésen a Veszprém Arénában 2019. október 13-án.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

Sterbik Árpádot a kapuban már valószínűleg nem láthatják a szurkolók

Még ha folytatják is a szezont, a kapuban már valószínűleg nem láthatják a szurkolók Sterbik Árpádot, a Telekom Veszprém kézilabdacsapatának világklasszisát.

A 40 éves zentai születésű hálóőr - aki már korábban bejelentette, hogy az idény végén befejezi játékospályafutását - erről a Kossuth Rádiónak beszélt, valamint felelevenítette pályafutása legszebb pillanatait, első helyen mindjárt azt, amikor 2001-ben Veszprémbe szerződött. Rögtön első évében közel került nagy álmához, a Bajnokok Ligája-győzelemhez, a Magdeburggal szemben azonban alulmaradt a gárda - idézte fel.

Három évet töltött Veszprémben, majd a Ciudad Realhoz igazolt.

"Ott gyakorlatilag egy világválogatottat raktak össze, és nagyobb esélyt láttam elérni a célomat, mint a veszprémi kerettel, ezért léptem tovább" - mondta Sterbik, aki 2012-ig játszott a spanyol fővárosban, 2006-ban, 2008-ban és 2009-ben is felért a csúcsra az együttessel, ráadásul 2005-ben a világ legjobb játékosának választották.

Mindeközben a spanyol válogatottban is játszott, világ- és Európa-bajnoki címet ünnepelhetett.

Ezt követően a másik spanyol sztárcsapatban, a Barcelonában szerepelt, két évvel később pedig a macedón Vardar Szkopje játékosa lett. Utóbbival is megnyerte a Bajnokok Ligáját, a 2017-es kölni négyes döntőnek pedig a legértékesebb játékosa lett.

Sterbik Árpád 2018-ban igazolt újra a Veszprémhez, az elmúlt idényben a magyar csapattal is közel került a BL-trófeához, de a négyes döntőben ő és Nagy László is megsérült, az együttes pedig kikapott a fináléban.

"Tavaly nagyon megértünk a BL-sikerre, de nem sikerült. Ez a járvány pedig most egy kicsit keresztbetett az utolsó szezonomnak" - mondta a kiváló kapus, aki a jövőben várhatóan kapusedzőként dolgozik majd a klubnál.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Na szia mentő! - már gyerekdal is készült

Újabb fejezetéhez érkezett az országos figyelmet kapó életmentés története: személyesen találkozott a „Na szia mentő!” mondatáról ismertté vált kisfiú és a segélyhívást fogadó mentésirányító. Az eset hatására az Országos Mentőszolgálat új oktatási kampányt indít óvodásoknak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Kétnapos tárgyalássorozat kezdődött szombaton a floridai Miami városában az Egyesült Államok és Oroszország között. Kirill Dmitrijev, Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja konstruktívnak nevezte az eddigi megbeszéléseket, amelyek vasárnap is folytatódnak. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elmondta, Washington új, háromoldalú tárgyalási formulát javasolt az ukrán és orosz tárgyalópartnereknek Miamiban, amelyben az európai országok is részt vehetnének. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a békeerőfeszítések eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 21. 06:05
×
×
×
×