Infostart.hu
eur:
384.81
usd:
328.94
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

Hat góllal győzött a Bayern – helycsere a tabellán

A Borussia Dortmund két, a Bayern München viszont hat góllal győzött a német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának szombati játéknapján, így a két csapat helyet cserélt a tabellán, amelyet jobb gólkülönbségüknek köszönhetően immár a címvédő bajorok vezetnek.

A Bayern házigazdaként a Wolfsburgot verte meg 6-0-ra, a Borrusia Dortmund pedig - ugyancsak hazai pályán - a Stuttgartot győzte le 3-1-re. A müncheniek csatára, Robert Lewandowski kétszer volt eredményes, ezzel - 17 találattal - ismét a góllövőlista élére állt. A lengyel játékos már 197 gólnál jár a német élvonalban, ezzel ő lett a Bundesliga történetének legeredményesebb külföldi játékosa. Korábban a Borussia Dortmundban 74, a Bayernben pedig eddig 123 gólt szerzett. Az eddigi csúcstartó - Lewandowskival holtversenyben - a perui Claudio Pizarro volt 195 találattal.

Az RB Leipzig mindkét magyar válogatott játékosa, Gulácsi Péter és Willi Orbán végig a pályán volt az Augsburg ellen gól nélküli döntetlennel végződött meccsen.

Dárdai Pál vezetőedző együttese, a Hertha BSC 2-1-re kikapott a Freiburg otthonában. A házigazdák az első játékrészben vezetést szereztek, a berliniek a 77. percben Vedad Ibisevic találatával egyenlítettek, majd három percre rá a bosnyák támadó saját csapata kapuját is "bevette". A Freiburg magyar légiósát, Sallai Rolandot sérülés miatt nem nevezték a találkozóra.

Bundesliga, 25. forduló:

Bayern München-VfL Wolfsburg 6-0 (2-0)

Borussia Dortmund-VfB Stuttgart 3-1 (0-0)

SC Freiburg-Hertha BSC 2-1 (1-0)

RB Leipzig-FC Augsburg 0-0

később:

FSV Mainz 05-Borussia Mönchengladbach 18.30

pénteken játszották:

Werder Bremen-Schalke 04 4-2 (1-1)

vasárnap játsszák:

1899 Hoffenheim-1. FC Nürnberg 15.30

Hannover 96-Bayer Leverkusen 18.00

hétfőn játsszák:

Fortuna Düsseldorf-Eintracht Frankfurt 20.30

Címlapról ajánljuk
Káel Csaba az új filmjéről: a Magyar menyegző a példa arra, hogy a néphagyományok átmenthetők napjainkba

Káel Csaba az új filmjéről: a Magyar menyegző a példa arra, hogy a néphagyományok átmenthetők napjainkba

Csütörtökön lesz a hazai mozibemutatója a Magyar menyegző című filmnek, ami hiánypótló alkotásként a magyar néptánc, népzene erejét és a szerelem örök történetét egyesíti a mozi nyelvén. A rendező, Káel Csaba az InfoRádióban elmondta: régebbi személyes erdélyi benyomásaiból, élményeiből is táplálkozott, a forgatás során pedig nem alkalmaztak dublőröket, a színészek megtanultak néptáncolni.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Minden egy irányba mutat: ez a sztori lehet az év legjobb befektetése!

Minden egy irányba mutat: ez a sztori lehet az év legjobb befektetése!

Három egymást erősítő érv is alátámasztja, hogy egy olyan befektetési lehetőségre bukkantunk, amely könnyen az év legjövedelmezőbb sztorijává válhat. Ami pedig igazán izgalmassá teszi: a piac egyelőre alig figyel rá, gyakorlatilag nincs reflektorfényben. Az ilyen ritka helyzetekből születnek a legjobb hozamok azok számára, akik időben lépnek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×