A második helyen kiemelt svájci honfitársát, Stan Wawrinkát győzte le, míg a 10. helyen rangsorolt szerb a kanadai Milos Raonicnál bizonyult jobbnak.
Roger Federer és Novak Djokovic is elődöntőbe jutott a Cincinnatiben zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyében.
A második helyen kiemelt svájci a negyeddöntőben honfitársát - a nyolcaddöntőben Fucsovics Mártont búcsúztató - Stan Wawrinkát győzte le, míg a 10. helyen rangsorolt szerb a kanadai Milos Raonicnál bizonyult jobbnak. Mindkét mérkőzés három szettben dőlt el.
Több mint egy héttel az ország történetének legsúlyosabb iskolai merénylet után az osztrák kormány intézkedéscsomagot fogadott el az iskolák biztonságának megerősítésére, továbbá a jövőbeni hasonló merényletek megakadályozására. Újabb részletek derültek ki a merénylőről is.
Az Irán és Izrael, illetve az Oroszország és Ukrajna közötti konfliktusról is tájékoztatást adott Kaiser Ferenc biztonság és védelempolitikai szakértő, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense au InfoRádió Aréna című műsorában. Elemezte a négy említett ország egymáshoz fűződő viszonyát is.
8 órakor kezdődik az amerikai jegybank kamatdöntő ülése, ahol a Fed közzéteszi az új előrejelzését is. Ezután pedig, fél kilenctől indul a sajtótájékoztató, ahol a jegybanknak egy rendkívül bonyolult helyzetben kellene iránymutatást adnia a piaci szereplők számára.