eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
Melbourne, 2018. január 26.Babos Tímea (j) és a francia Kristina Mladenovic ünnepel, miután 6:4, 6:3 arányban legyőzték a Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina orosz kettőst az ausztrál nyílt teniszbajnokság női párosának döntőjében Melbourne-ben 2018. január 26-án. (MTI/EPA/Lukas Coch)
Nyitókép: LUKAS COCH

Babosék újabb sikere - úton Wimbledon felé

Megnyerte a birminghami női tenisztorna páros versenyét a Babos Tímea-Kristina Mladenovic magyar-francia duó. A sikerről és a várható folytatásról Taróczy Balázs wimbledoni bajnok teniszező beszélt.

Mivel már az ötödik páros versenyét nyeri együtt a Babos/Mladenovic duó, így nem olyan nagy meglepetés a birminghami győzelem - fejtette ki Taróczy Balázs. "Szemmel láthatóan nagyon jó a pályán kívüli kapcsolatuk is, nagyon jóban vannak, és remekül egészítik ki egymást a pályán is.

Még nagyon sokáig együtt fognak maradni, és nagyon szép sikereket fognak elérni"

- prognosztizálta.

Jövő héten kezdődik a Wimbledoni teniszbajnokság, ahol füves pályán játszanak a teniszezők. A wimbledoni magyar bajnok sportoló szerint párosban nincs jelentősége annak, hogy milyen típusú pályán játszanak, hiszen a páros gyorsabb játék, mint az egyes, hasonló felfogásban és hasonló taktikával játsszák a párost a játékosok minden talajon.

Taróczy Balázs inkább azt tartja fontosnak, hogy

Babosék a wimbledoni bajnoksághoz ilyen közel tudtak tornát nyerni, mivel ez lendületet és önbizalmat adhat nekik párosban és egyéniben egyaránt.

A következő verseny Eastbourne-ben lesz, ahol Babos Tímea párosban is szerepel majd a magyar származású, de brit színekben teniszező Johanna Kontával, de ezt inkább felkészülésnek tekintik a teniszezők Wimbledonra. "A játékosok azért mennek el, mert hasonló körülmények között, hasonló labdával, ugyanabban az országban játszhatnak, ugyanolyan talajon, mint Wimbledonban" - mondta Tarcózy Balázs.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Anyagi bizonytalanság, kevés segítség, rugalmatlan munkáltatók – ezért nem vállalnak több gyereket a magyar szülők

Anyagi bizonytalanság, kevés segítség, rugalmatlan munkáltatók – ezért nem vállalnak több gyereket a magyar szülők

Sok pár az első gyermek nevelésének tapasztalataiból vonja le azt a következtetést, hogy mégsem akar nagyobb családot – mondta az InfoRádióban az Anyafalva kismama applikáció tulajdonosa. Jansik Cynthia Aisha felmérésük legfőbb tanulságait összegezve hozzátette: a legtöbb szülő mindent meg szeretne adni gyerekének, ezért az is szempont lehet, hogy inkább kevesebb gyereket nevel fel, hogy nekik sokkal több jusson.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Zelenszkij tárgyalna az oroszokkal, ukránok hatoltak be Belgorodba – Háborús híreink szombaton

Zelenszkij tárgyalna az oroszokkal, ukránok hatoltak be Belgorodba – Háborús híreink szombaton

Zelenszkij ma kapta meg hivatalosan az Egyesült Államoktól az ukrán fél az ásványi anyagokról szóló megállapodás új munkaváltozatát. - számolt be az MTI Volodimir Zelenszkij elnök szavai alapján. Az elnök arról is beszélt, hogy miért nem fog tárgyalni a háború lezárásáról Vlagyimir Putyinnal. Orosz katonai bloggerek beszámolói szerint az ukrán erők új frontot nyitottak Oroszország Belgorodi területén – írja a Reuters. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×