389.49
361.89
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi
Moszkva, 2012. november 20.Dani Alves, a spanyol Barcelona csatára ujjong, miután gólt rúgott az orosz Szpartak Moszkva ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében, a G csoport 5. fordulójában a moszkvai Luzsnyiki Stadionban 2012. november 20-án. (MTI/EPA/Jurij Kocsetkov)
Nyitókép: Jurij Kocsetkov

Dani Alves lett a legtöbb trófeát nyert labdarúgó

Vasárnap nyert francia bajnoki címével a brazil Dani Alves lett minden idők legtöbb trófeát nyert labdarúgója.

A Paris Saint-Germain 35 éves hátvédjének ez volt pályafutása 37. elsősége klubjai vagy a válogatott színeiben.

A páratlan sorozat még a Sevilla 2006-os UEFA Kupa-győzelmével kezdődött. Az andalúziai együttessel további négy trófeát gyűjtött, ezt követően szerződött a Barcelonához, amellyel összesen 24-szer ünnepelhetett - köztük háromszor a Bajnokok Ligájában.

A Juventusban kettő, a PSG-ben három elsőséget szerzett, ehhez jön még a brazil válogatottal elért két Konföderációs Kupa-, valamint egy Copa América-diadal.

Dani Alves a francia bajnoki címet megelőzően Maxwell-lel közösen állt az örökranglistán, melynek harmadik helyezettje a Manchester United legendája, Ryan Giggs 35 trófeával.

Sós Csaba: itt még komoly ütközések lesznek

Még bő 50 napig szerezhetnek indulási jogot az úszók a párizsi olimpiára. Sós Csaba szövetségi kapitány több számban is nagy csatát vár a lehetséges magyar indulók között, ugyanis számonként és nemzetenként legfeljebb ketten indulhatnak az olimpián. Arról is beszélt, hogy a 15 éves Jackl Vivien nemzetközi szintű klasszis lesz a következő időszakban.

Lehet, hogy most a britek átléptek egy határt

Kijev nyugati szövetségesei eddig megtiltották az ukrán erőknek, hogy a nyugatról szállított fegyvereket Oroszországon belüli helyszínek ellen használják
2024.05.06. hétfő, 18:00