392.34
365.67
66772.22

Döbbenetes: az AS Roma kiejtette a Barcelonát

Az AS Romának sikerült, ami a BL-ben korábban csak 2004-ben a Deportivónak és 2017-ben a Barcelonának: háromgólos hátrányból továbbjutott. A Liverpool győzött Manchesterben is. Az AS Roma 4-4-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal, a Liverpool 5-1-gyel ment az elődöntőbe. Szenzációs mérkőzéseket hoztak a negyeddöntők.

2018.04.10. 20:42

AS Roma–Barcelona 0-0

A két csapat összeállítása. AS Roma: Allison – Fazio, Manoilasz, Jesus, Kolarov – Nainggolan, De Rossi, Strootman, Florenzi – Dzeko, Schick. Barcelona: Ter Stegen – Semedo, Pique, Umtiti, Jordi Alba – Busquets, Rakitic, Iniesta – Sergi Roberto, Suárez, Messi.

2018.04.10. 20:44

Manchester City–Liverpool 0-0

A kezdőcsapatok. Manchester Ciy: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte – Fernandinho, De Bruyne, David Silva, Bernardo Silva – Sane, Gabriel Jesus, Sterling. Liverpool: Karius – Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Milner, Oxlade-Chamberlain – Salah, Firmino – Mane.

2018.04.10. 20:49

Manchester City–Liverpool 1-0

Csak két perc keleltt a Citynek, hogy faragjon a hátrányából. Sterling erőszakosan megtámadta Van Dijkot, majd hátulról pontosan kapta vissza a labdát. Kiválóan adott középre, az üresen lévő Gabriel Jesusnak pedig ez rutinfeladat volt már. (Összesítésben 1-3)

2018.04.10. 20:56

AS Roma–Barcelona 1-0

A „farkasok” sem hagyják magukat. Edin Dzeko, ahogy a Camp Nouban, úgy az Olimpicóban is bevette a Barcelona kapuját. (Összesítésben Roma–Barcelona 2-4)

2018.04.10. 21:21

A hazaiak egyik éke, Patrik Schick veszélyeztetett, alig fejelt a kapu mellé.

2018.04.10. 21:27

Bernardo Silva remek lövése után a labda a jobb kapufáról pattant ki.

2018.04.10. 21:28

Gabriel Jesus labdáját Leroy Sané a kapuba segítete, de Karius mögött állt, lesen. Legalábbis a bíró szerint.

2018.04.10. 21:32

A félidő utolsó pillanatai hozták a Liverpool legnagyobb helyzetét, Oxlade-Chamberlain nagyon kisodródott helyzetből nem tudott az üres kapuba lőni.

2018.04.10. 21:49

A spanyol játékvezető a szünetben kiállította Guardiolát, az edző csak a tribünről nézheti a második félidőt.

2018.04.10. 22:00

Manchester City–Liverpool 1-1

Megvan a Liverpool számára nagyon fontos idegenbeli gól, a Man Citynek már négyet kellene lőni. Mané kilépett Salah labdájával, Ederson elütötte előle a labdát, de megfogni nem tudta. Mohamed Salah elvitte a labdát, s higgadtan átemelve a bevetődő Otamendi fölött, megszerezte az egyenlítő gólt. Az egyiptomi csatárnak ez volt a 39. gólja az idényben. (Összesítésben Manchester City–Liverpool 1-4)

2018.04.10. 22:02

AS Roma–Barcelona 2-0

Az Olimpicóban izzik a hangulat. Gerard Piqué szabálytalankodott Edin Dzekóval szemben a büntetőterületen belül. A tizenegyest Daniele De Rossi gólra váltotta, még egy gól és a Roma áll jobban. (Összesítésben: AS Roma–Barcelona 3-4)

2018.04.10. 22:08

David Silva, aki ma önmagához képest gyengén játszott, lement, Sergio Agüero, a Manchester City történetének első számú góllövője váltotta. Huszonöt perce van.

2018.04.10. 22:12

Szenved a Barcelona, a Roma mindent megtesz az újabb gólért.

2018.04.10. 22:20

Manchester City–Liverpool 1-2

Kyle Walker borzasztó hibája után Roberto Firmino labdát szerzett, majd tökéletesen helyezett lövéssel szerzett vezetést, s egyben végleg eldöntötte a továbbjutást. (Összesítésben Manchester City–Liverpool 1-5)

2018.04.10. 22:23

A nemrégiben beállt El Sharawy labdáját Marc-André ter Stegen nagy bravúrral védte.

2018.04.10. 22:27

AS Roma–Barcelona 3-0

Kosztasz Manolasz góljával már a Roma áll továbbjutásra. Hét perce van a Barcelonának a gólszerzésre! (Összesítésben AS Roma–Barcelona 4-4, idegenben szerzett góllal az olaszok állnak jobbra.)

2018.04.10. 22:28

Kettős cserével frissített a Barcelona, Dembélé és Alcacer is a pályán.

2018.04.10. 22:34

Támad a Barcelona, négy perc a hosszabbítás. Dembélé a kapu fölé emelt.

2018.04.10. 22:38

Vége: továbbjutott a Liverpool és az AS Roma

A magyar vállalkozásoknak is van esélyük terjeszkedni regionálisan

Április végén rendezték Bukarestben a harmadik éves közép- és kelet-európai (KKE) regionális üzleti csúcstalálkozót. A konferencia a legsikeresebb magyar, bolgár és román vállalkozók és felsővezetők példáin keresztül mutatta be, hogyan teremthetnek a vállalkozások erős alapot a működésük nemzetközi kiterjesztéséhez, kihasználva a régió belső előnyeit, valamint előnnyé alakítva a felmerülő kihívásokat. A felszólalók egyetértettek abban, hogy a magyar és regionális vállalatok közép-kelet-európai piacokon való terjeszkedésének útja lényegében a globalizáció stratégiai megközelítését foglalja magában.