364.07
65532.7
2024. március 19. kedd Bánk, József

Az UVSE a négyes döntőbe jutott

Az UVSE a hazai döntetlen után a szombati olaszországi visszavágón legyőzte a Padovát, így a négyes döntőbe jutott a női vízilabda Euroligában.

A budapesti 7-7-et követően idegenben vágta ki a rezet a magyar bajnok, amely a Padova otthonában már az első játékrészben elhúzott 4-2-re. A második nyolc percben egyszer sem tudott betalálni az itáliai együttes, ugyanakkor a duplázó csapatkapitány, Keszthelyi Rita és a szintén kétszer eredményes amerikai Margaret Steffens révén már 6-2-re vezetett az UVSE.

A harmadik negyedben Rebecca Parkes is feliratkozott a kétgólosok közé (3-7), s bár a játékrészt - akárcsak a befejező nyolc percet - a Padova nyerte egyformán 2-1-re, két gólt megőrzött az előnyéből az UVSE, és 8-6-os sikerével Európa legjobb négy női csapata közé jutott.

Női Euroliga, negyeddöntő, visszavágó:
Plebiscito Padova (olasz)-UVSE 6-8 (2-4, 0-2, 2-1, 2-1)
A magyar csapat góldobói: Parkes, Keszthelyi, Steffen 2-2, Sevenich, Csabai 1-1
Továbbjutott: az UVE, 15-13-as összesítéssel.

korábban:
Orrizonte Catania (olasz)-Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 16-18 (2-3, 3-3, 1-5, 4-2 - ötméteresekkel: 6-5)
A magyar góldobók: Szilágyi 3, Gurisatti, Horváth, Garda, Vályi V. 2-2, Vályi F., Mchunu 1-1
Tj.: az Orrizonte Catania, 29-28-as összesítéssel
A Dunaújváros a LEN Kupa négyes döntőjében folytathatja szereplését.