Infostart.hu
eur:
400.39
usd:
343.13
bux:
99545.59
2025. július 15. kedd Henrik, Roland

Orosz doppinggyanú az olimpián

Nem hivatalos információk szerint pozitív eredményt hozott a vegyespárosban bronzérmet nyert orosz curlinges páros férfi tagjának doppingtesztje.

Egy neve elhallgatást kérő forrás jelezte, Alekszandr Kruselnyickij mintájában meldonium nyomaira bukkantak, ám egyelőre sem a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB), sem az orosz küldöttség sem erősített meg mindezt. Az oroszok a hírek szerint az ügyben találkoznak majd a NOB illetékeseivel, s a felek csak a B próba eredményét követően nyilatkoznak az esetről.

A curlinges pozitív tesztje azért különösen pikáns, mert az államilag irányította doppingrendszer miatt a NOB felfüggesztette az Orosz Olimpiai Bizottságot, s azzal kizárta a phjongcshangi téli játékokról, csak semlegesként, az ötkarikás zászló alatt engedélyezte az orosz sportolók indulását. A NOB-döntés nyomán azok a versenyzők, akik kvótát szereztek, és indulási engedélyt kaptak bizonyítottan tiszták, nem sértették meg korábban a doppingszabályzatot és részt vettek a számukra előírt ellenőrzéseken, "Olimpiai Sportoló Oroszországból" (OAR) megjelöléssel szerepelnek Phjongcshangban.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: Vlagyimir Putyin érdeke az időhúzás, Kijev viszont nyithat az USA felé

Bendarzsevszkij Anton: Vlagyimir Putyin érdeke az időhúzás, Kijev viszont nyithat az USA felé

Az amerikai elnök hétfőn bejelentett ultimátumára várhatóan az eddig megszokottak szerint reagálhat Vlagyimir Putyin, aki talán megpróbálhatja elterelni a figyelmet, és talál majd valamilyen indokot vagy ismét szab valamilyen feltételt arra, hogy miért nem lehetséges a békemegállapodás az ukránokkal – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. A posztszovjet térség szakértője arról is beszélt, milyen változásokkal járhat az ukrán kormányfőcsere.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.15. kedd, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Fontos adatra várnak a piacok - Mi történik a tőzsdéken?

Fontos adatra várnak a piacok - Mi történik a tőzsdéken?

Jó a hangulat a világ tőzsdéin kedd reggel, az amerikai indexek hétfői, enyhén pozitív zárását követően az ázsiai piacokon többségében emelkedéseket látni. Donald Trump vámfenyegetései ellenére emelkednek a részvénypiacok, miközben Kínából egy rakás makrogazdasági adat érkezett ma hajnalban. Az európai tőzsdéken mérsékelten pozitív a hangulat a délelőtt folyamán, a technológiai vállalatok haladnak az élen az Nvidiával kapcsolatos hírekre. A befektetők közben a vállalati negyedéves jelentésekre is figyelnek, amerikai nagybankok teszik ma közzé számaikat tőzsdenyitás előtt és érkezik egy amerikai inflációs adat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×