368.69
65957.61
2024. április 18. csütörtök Andrea, Ilma

Női kézilabda BL: Fontos ferencvárosi győzelem

Az FTC fontos győzelmet aratott a vendég Nagybánya (Baia Mare) ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában, így csoportjában vagy a második, vagy a harmadik helyen végez, és a negyeddöntőben elkerüli a másik ág legjobb csapatát.

Eredmény:
középdöntő, 10. (utolsó) forduló:
1. csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Baia Mare (román) 21-18 (14-7)
--------------------------------------------------------

Az FTC-nek le kellett győznie a vendég Nagybányát ahhoz, hogy ne a negyedik helyen zárjon csoportjában, és ezáltal elkerülje a másik csoport legjobbját. Elek Gábor vezetőedző együttese február 5-én 32-24-re kapott ki Nagybányán, és azóta sem mutatott kirobbanó formát.

Ezúttal azonban remekül kezdett a Ferencváros, az 5. percben már 4-1-re vezetett, így időt kért a rivális. A vendégek ugyan a meccs egy rövid szakaszában jól játszottak, feljöttek 5-4-re, ám ezt követően Zácsik és Pena vezérletével ismét a hazaiak remekeltek. Fokozatosan húztak el, és a szünetre már hét gól volt a különbség.

A második félidő elején már 15-7 volt az állás, ám sorozatban háromszor betalált a Baia Mare. Rendezte sorait a magyar bajnok, és a folytatásban nem engedte ki kezéből az irányítást, biztosan őrizte előnyét. A hajrában a korábbitól eltérő védekezési formációt választott a romániai együttes, ami zavart okozott a Ferencvárosnál. A nagybányaiak az 56. percben feljöttek 20-17-re, amikor Elek Gábor időt kért. Fontos pillanatban Szikora ziccert fogott, és ezzel eldőlt, hogy ki nyeri a fontos összecsapást.

Amennyiben a norvég Larvik vasárnap pontot veszít a francia Fleury otthonában, az FTC második lesz csoportjában, más esetben harmadikként zár.

Vasárnap játsszák:
Thüringer HC (német)-Rosztov Don (orosz)14.00
Fleury (francia)-Larvik (norvég) 15.15

Az állás: 1. (és már csoportgyőztes) Rosztov 17/9, 2. (és már továbbjutott) FTC 12/10, 3. (és már továbbjutott) Larvik 10/9 (250-235), 4. (és már továbbjutott) Baia Mare 10/10 (259-247), 5. Fleury 6/9, 6. Thüringer HC 1/9

2. csoport:
CSM Bucuresti (román) - Győri Audi ETO KC 15.00
Buducnost Podgorica (montenegrói)-Midtjylland (dán) 17.00
Pénteken játszották:
Sävehof (svéd)-Vardar Szkopje (macedón) 26-29 (14-14)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Szkopje 14 pont/10 mérkőzés, 2. (és már továbbjutott) Podgorica 13/9 (237-190), 3. (és már továbbjutott) Győr 13/9 (228-208), 4. (és már továbbjutott) Bucuresti 9/9, 5. Midtjylland 5/9, 6. Sävehof 2/10

A csoportok első négy helyezettje jut az áprilisi negyeddöntőbe (A párosítások: A csoport 1. helyezett-B csoport 4. helyezettje, A2-B3, A3-B2, A4-B1)