394.08
368.38
66376.55

Női kézilabda Eb-selejtező - Könnyed győzelem Finnországban

A magyar női kézilabda-válogatott könnyedén nyert a finn csapat otthonában az Európa-bajnoki selejtezősorozat 2. fordulójában vasárnap.

Női Európa-bajnoki selejtező, 5. csoport, 2. forduló:
Finnország-Magyarország 25-38 (13-16)

A jó magyar kezdés (9. perc: 7-2) után a lelkes finnek nem szakadtak le, és jól használták ki a vendégek könnyelmű megoldásait, kényelemes védekezését, és most egy félidő alatt több gólt dobtak, mint a lengyeleknek egész mérkőzésen. Különösen Pamela Degerman volt elemében, hatszor talált be a szünetig. A félidőt Kovacsics Anikó kapufára ejtett büntetője zárta.

A második félidőt komolyabban vette Németh András szövetségi kapitány együttese, és az 49. percben 30-20 lett az állás. A meccs legeredményesebbje Szucsánszki Zita volt kilenc találattal.

Az erőviszonyok alapján ebből a kvartettből a decemberi, dániai olimpiai kvalifikációs vb-re készülő magyar, valamint a lengyel válogatott kimagaslik, és mivel az első két helyezett biztosan kijut a jövő évi Eb-re, így magabiztosan lehet várni a márciusi folytatást.

Szombaton játszották:
Szlovákia-Lengyelország 21-23 (11-14)
Az állás: 1. Magyarország 4 pont (70-44), 2. Lengyelország 4 (52-33), 3. Szlovákia 0 (40-55), 4. Finnország 0 (37-67)

Lengyelország-Szlovákia
A csoport első két helyezettje, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb harmadik helyezettje vehet részt a 2016. december 4-18. között sorra kerülő svédországi Európa-bajnokságon.

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.